Спеціальні потреби

25.05.03  -  Про найпопулярніший іноземний автомобіль у США та про те, як інтер’єр автомобіля може брати за серце... - 2003-05-26


Який самоход найпопулярніший у США? Відповідь вірменського радіо, напевно, була б: «горбатий Запорожець,» бо може переповзти через горби та ями на вулицях Нью Йорку або Вашингтону.» Але це, звісно, з розряду першоквітневих приколів; а якби культова тачка автомобілебудування України шістдесятих-сімдесятих років якимось чудом пробралася би на простори американських гайвеїв, то, напевно, за цей подвиг в’їхала б прямо до книги рекордів Гіннеса, і підвищила б пульс колекціонерів «ретро-приладів.»

Але поки цього не сталося, найшвидче витрушують гаманці американців не Мерси і Бімери з Хондами і Тойотами, а корейська Гандей: саме автомобілі цієї кампанії мають найбільший обсяг продажу у США останніми роками. Однак на ринок США Гандей увійшов на котячих лапках, тихо-скромно у вісімдесят шостому році, саме коли «Запорожець» вже позбувся неповторних рис горбатості, став «Таврією», і почав нагадувати підрихтовану Тойоту-Терсел.

Корейці добре вивчили досвід японців на дикому американському ринку---починай потроху, розбудовуй гурт покупців, збільшуй число моделей і просувайся на ринку. Старший аналітик каліфорнійської маркетингової фірми Авто-Пасифік, Джім Госсак, коментує це так:

«Класичний приклад---це спортивний автофургон Санта-Фе, як також пасажирські седани, наприклад, екс-джі-350, все це збільшує обсяг продажу.»

Гандей, дійсно, б’є всі рекорди продажу. З дев’яносто дев’ятого по минулий рік він збільшився на триста дванадцять відсотків, залишивши позаду Тойтоту, Форда, та інших. Але лише за рік до цього буму, в дев’яносто восьмому, Гандей розносили в пух і прах за брак якості, і компанія вдалася до надзвичайних заходів, щоб переконати клієнтів у власній спроможності. Для цього вона запровадила найкращу гарантійну програму Гандей-Адвантидж, «десять років--сто тисяч миль». І клієнт, як кажуть, клюнув, піднісши графік продажу до червоної позначки. Цьому також сприяло поліпшення якості Гандей, що зробило його конкурентоспроможним з Ніссаном, Фольксвагеном, Субару. Але це лише початок, говорить Роберт Козмей, відповідальний за американський ринок Гандей: //cut 2 --our short..// Наша програма-мінімум, на кінець дві тисячі п’ятого року, продавати пів-мільйона машин на рік. Найбільше поки що продають Хонда, Тойота, і Ніссан. Ми вже випередили Фольксваген, Міцубісі та Мазду. Цього року ми очікуємо продати понад чотириста тисяч. // Для виконання цих амбітних планів, Гандей збудував конвейєрну лінію у штаті Алабама, вклавши мільярд доларів. Роберт Козмей уважає, що серйозний імпортер, який продає продукцію у США, мусить виробляти її на місці.

Перший укол в серце автомобіліста наносить екстер’єр, неповторний силует його нового улюбленця, хай це буде народний Запорожець, або крутий Мерс. Другий укол--це прибамбаси, якими начинена тачка. Для них навіть мудре слово придумали «ергономіка». Це коли можна одночасно прикурювати, чухати потилицю, і керувати автом, бо всі прилади в кабіні так зручно розташовані, що дозволяють це робити. Навіть без прийому на душу. Головний редактор журналу «Машина і водій», Ден Панд, говорить, кого він уважає лідером у оформленні автомобільних інтер’єрів:

«За останні п’ять-сім років, це були Ауді та Фольксваген, два дітища одної компанії, ось вони й вели перед в ергономіці та якості матеріалів кабіни.»

Внутрішній дизайн, уважає Стефан Кребсфе́нґер, менеджер виробничої стратегії фірми Фольксваген-Америка, може зробити погоду, або угробити продаж:

«Ви почуваєтеся всередині кабіни як дома, тоді, коли знаєте, що значить ця або інша ручка, або задоволені кольоровою гамою інтер’єру.»

Японці до цього додають ще й запах. Коли про це дізналися англійці з німцями, вони також стали добавляти сексапільні аромати в обшивку кабіни, щоб їхні дітища любили і купували. А кого не люблять? За даними журналу «Машина і водій», клієнтів «ковбасить» від інтер’єрів найбільшого у світі виробника--Дженерал Моторс. Його машини виглядають всередині дешево, тоскно, оку там ні за що зачепитися. Національний характер? Говорить Ден Панд, редактор журналу:

«Японці поведені на ергономіці, там все там, де мусить бути, все логічно і просто. Німці---люблять «навантажувати,» але якість--закачаєшся. А американці....відповідь як в тому анекдоті: «ну, буває».»

Інколи ж дизайнери забігають поперед батьки в пекло, як ось у Бімері-сімці, або останньому Інфініті--там стільки комп’ютерних примочок, що сидиш всередині, як у кабіні винищувача, а як же їхати по грішній землі? Словом, дизайнери, напевно, скоро змушуватимуть авта співати на різні голоси, лише щоб їх купували. Ці пісні для клієнтів, звісно, як мед на вуха, адже приємно, коли за тебе змагаються.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG