Спеціальні потреби

21.03.03  -  Готовність американських солдатів до хімічних або біологічних загроз з боку іракських військ; споживання антибіотиків у США після випадків сибірки. - 2003-03-21


Американські урядовці доповіли на слуханнях підкомітету Конгресу з питань хімічних і біологічних загроз військам США, що солдати будуть повністю готові до будь-яких хімічних та біологічних атак на них з боку іракських військ. Законодавці занепокоєні можливістю застосування зброї масового ураження проти США та американських військ в Іраку. Голова підкомітету республіканець Джим Секстон з Нью-Джерсі так змалював позицію парламентарі.

«Зброя масового ураження--ядерна, хімічна, біологічна----в руках ворожих держав та терористів, становить один з найбільших викликів безпеці США.»

Але представники Пентагону намагалися заспокоїти стривожених законодавців запевненнями, що американські вояки будуть повністю готові до захисту проти будь-яких хімічних або бактеріологічних загроз з боку військ Іраку. Це запевнення прозвучало у доповіді Дейла Клайна, заступника міністра оборони США з питань захисту від зброї масового ураження. Він сказав, що разом з військами в регіон Перської затоки прибули й експерти із зброї масового ураження для термінової оцінки та мінімізації будь-яких наслідків можливого застосування Іраком цієї зброї:

«Я можу запевнити вас, що наші вояки наразі набагато краще підготовані до бою та захисту від зброї масового ураження, ніж у дев’яносто першому році, під час першої війни.»

Він додав, що якщо лідери Іраку прорахуються і застосують зброю масового ураження, це не зашкодить американським військам продовжувати свої дії з роззброєння Багдаду відповідно з резолюціями ООН. На слуханнях Конгресу зазначалося, що під час війни дев’яносто першого року в американців практично не було можливостей біологічного захисту. Відтоді в цій галузі вдалося досягти чималих успіхів, особливо щодо раннього розпізнавання біологічних та хімічних загроз. Йшлося, зокрема, про нові засоби автоматичного звукового повідомлення про хімічний напад. Двадцять тисяч таких приладів було роздано військам.

Між тим за повідомленням агентства Ройтер, після випадків захворювань сибіркою у США у дві тисячі першому році, від яких померли п’ять осіб, десятки тисяч американців рвонули за рецептами на антибіотики. За даними компанії, яка відстежує інформацію про рецепти на ліки, після названих подій статистично велика кількість осіб, які ніколи не просили лікарів виписати антибіотики, почали звертатися з такими проханнями. Йдеться, зокрема, про препарати ципрофлоксін та доксіциклін, які лікують сибірку. Наприклад, у жовтні дві тисячі першого року зафіксовано збільшення замовлень ципрофлоксіну на сорок, а доксіцикліну--на тридцять відсотків у порівнянні з відповідним періодом двохтисячного року. В абсолютних цифрах це означає відповідно сто шістдесят і дев’яносто шість тисяч рецептів. Що стоїть за цією тенденцією? Одним з припущень є побоювання людей, що вони не отримають ліків від епідеміологічних центрів, незважаючи на численні запевнення, що їх там досить. Ширше пояснення може включати загальну недовіру американців до офіційної інформації урядових джерел і бажання покладатися на себе у питаннях захисту себе та своїх близьких.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG