Спеціальні потреби

15.11.02  -  Каліфорнійські дослідники повідомляють, що вік жінки не обов’язково є перешкодою материнству. - 2002-11-16


Виявляється, уважають спеціалісти, жінки на стадії пост-менопаузи, себто у віці п’ятдесяти-шістдесяти років, можуть завагітніти і народити здорову дитину. За однієї умови-вони мусять мати яйцеклітину від молодої жінки. Щодо ж ускладнень зі здоров’ям, яких побоювалися досі, то їх можна контролювати.

Спеціалісти з університету південної Каліфорнії застосували технологію, первісно розроблену для молодших жінок, і успішно застосували її до пост-менопаузних жінок. Ця технологія зветься екстракорпоральним заплідненням, відомим також як ін-вітро фертилізація, за якої яйцеклітина запліднюється у пробірці і імплантується до матки. Вдосконалена у сімдесятих, ця технологія допомогла завагітніти багатьом жінкам, що страждали на безпліддя.

Каліфорнійські дослідники застосували її до сімдесяти семи здорових жінок у віці від п’ятдесяти до шістдесяти трьох років. Вони отримали запліднені яйцеклітини від жінок молодше тридцяти трьох років. Результати, про які повідомляє нещодавнє число Журналу американської медичної асоціації, виявилися вражаючими-сорок дві жінки з цих сімдесяти семи народили дітей, причому двадцяти шість з них стали вперше матерями. Керівник дослідження, доктор Річард Паулсон говорить про це так:

«Ці цифри є обнадійливі, і вони підтверджують, що жінки за п’ятдесят можуть вагітніти. Фактично, для таких жінок не існує медичних перешкод для вагітності, виходячи лише з їх віку.»

Більшість дітей з’явилися на світ шляхом кесарського розтину. Всі матері вижили; у кількох спостерігався підвищений кров’яний тиск, деякі потребували антидіабетичну дієту, або ін’єкції інсуліну. Доктор Паулсон говорить, що наразі бабусі можуть розмірковувати стати знову матерями, причому нарівні з молодими. Отже, виглядає, що наука, ще не можучи здолати старіння клітин, вже успішно кинула виклик біологічному годиннику вагітності.

XS
SM
MD
LG