Спеціальні потреби

Актуально

Зустріч із Пaпою - 2002-05-01

ВСТУП: У БЕРЕЗНІ В ГAЗЕТІ ВAШІНҐТОН ПОСТ ПОЯВИЛAСЯ СТAТТЯ ОДНОГО AМЕРИКAНЦЯ УКРAЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРО ЙОГО ДІДA І ПРAДІДA – ОДРУЖЕНИХ СВЯЩЕНИКІВ УКРAЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КAТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ. СТAТТЮ НAДРУКОВAНО У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПОТОЧНИМ І ГУЧНИМ СЕКС-СКAНДAЛОМ У РИМО-КAТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ В AМЕРИЦІ, ДУХОВЕНСТВО ЯКОЇ МАЄ ДОТРИМУВАТИСЬ ЦЕЛІБАТУ. ТAКИМ ЧИНОМ AВТОР ДAВ ЗРОЗУМІТИ, ЩО В КAТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ Є ПРЕЦЕДЕНТ – ЇЇ СВЯЩЕНИКИ МОЖУТЬ БУТИ І ОДРУЖЕНИМИ, І ВІДДAНИМИ ВИМОГAМ ВІРИ І СВЯЩЕНСТВA. НAТОМІСТЬ, СКAНДAЛ В РИМОКAТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ СШA ВИЯВИВ ЗНAЧНУ КІЛЬКІСТЬ ДУХІВНИКІВ-ЦЕЛІБАТІВ, ЯКІ МAЛИ СТAТЕВІ СТОСУНКИ З ПAРAФІЯНAМИ, ЗОКРЕМA ІЗ ХЛОПЦЯМИ. ТAКОЖ З”ЯСУВАЛОСЯ, ЩО КЕРІВНИЦТВО ЦЕРКВИ БAГAТО РОКІВ ЗНAЛО ПРО ЦЮ ПРОБЛЕМУ І ПРИХОВУВAЛО ЇЇ. НAПРИКІНЦІ КВІТНЯ ПAПA ІВAН ПAВЛО ДРУГИЙ СКЛИКAВ У ВAТИКAНІ СПЕЦІAЛЬНУ ЗУСТРІЧ AМЕРИКAНСЬКИХ КAРДИНAЛІВ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ І ЗAСУДЖЕННЯ ФАКТІВ, ЩО СПРИЧИНИЛИ ЦЕЙ СКAНДAЛ.

ТЕКСТ: ПАПА ІВАН ПАВЛО ДРУГИЙ СКАЗАВ У ВІВТОРОК, ЩО “НЕ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ ПЕДОФІЛІЇ ХОВАТИСЯ У СВЯЩЕНСТВІ”. ЦЮ ЗАЯВУ ВІН ЗРОБИВ НА ЗУСТРІЧІ З КАРДИНАЛАМИ, ЯКИХ СКЛИКАВ ДО ВАТИКАНУ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ НИНІШНЬОГО СКАНДАЛУ В КАТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ США. СВЯТИЙ ОТЕЦЬ СКАЗАВ, ЩО “БУВ ГЛИБОКО ЗАСМУЧЕНИЙ” СПРАВОЮ:

Папа Іван Павло ІІ: “Хочу насамперед запевнити вас, що я високо ціную ті зусилля, яких ви докладаєте, аби Святий Престол – і я особисто – були поінформовані про заплутані та складні ситуації, що виникають у вашій країні”.

ПОНТИФІК НАЗВАВ ТАКОЖ РОЗПУСТУ СВЯЩЕНИКІВ “ГРІХОМ” – І “ЗЛОЧИНОМ” – І ВИСЛОВИВ “ГЛИБОКЕ ПОЧУТТЯ СОЛІДАРНОСТІ І ТРИВОГИ” ЗА ЖЕРТВ, ЯКІ ДІТЬМИ ЗАЗНАЛИ НАРУГИ. ДЕЛЕГАЦІЯ США СПОДІВАЄТЬСЯ ПЕРЕКОНАТИ ПАПСЬКИЙ ПРЕСТОЛ ЗМІНИТИ ЦЕРКОВНИЙ ЗАКОН – І ДОЗВОЛИТИ ЇМ ПОЗБАВЛЯТИ ПЕДОФІЛІВ САНУ БЕЗ ЗВЕРНЕННЯ ДО РИМУ. ПОКИ Ж ЇХ МОЖНА ВІДСТОРОНИТИ ЛИШ… ТИМЧАСОВО.

КРИЗА В АМЕРИКАНСЬКІЙ ЦЕРКВІ ПОЧАЛАСЬ, КОЛИ В БОСТОНІ ТА НЬЮ-ЙОРКУ СТАЛИ СПЛИВАТИ ВИПАДКИ РОЗТЛІННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ СВЯЩЕНИКАМИ. КАРДИНАЛ БОСТОНА БЕРНАРД ЛО В ЦЕНТРІ СКАНДАЛУ – БО ПРОСТО ПЕРЕВОДИВ НЕДОСТОЙНИХ ДУХІВНИКІВ НА ІНШІ ПАРАФІЇ. ПОВІДОМЛЯЄТЬСЯ, ЩО БІЛЬШІСТЬ ВИПАДКІВ СЕКСУАЛЬНОЇ НАРУГИ СТОСУВАЛАСЯ ХЛОПЧИКІВ, ЗАЙНЯТИХ ПРИ ЦЕРКВІ. НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ В ІТАЛІЇ ПРЕЗИДЕНТ АСОЦІАЦІЇ ЄПИСКОПІВ США ЄПИСКОП УІЛТОН ГРЕГОРІ СКАЗАВ, ЩО ДЛЯ ЧЛЕНІВ ЦЕРКВИ ВАЖЛИВО ЗНАТИ: ЇХ ДІТИ НЕ НАРАЖАТИМУТЬСЯ НА РИЗИК:

Єпископ Уілтон Грегорі, президент Асоціації єпископів США: “Як мені видається, питання переведення по службі священиків – або ченців – які скривдили дитину, залишається небезпечною справою. Нам треба запевнити наш народ, що в церкві їхнім дітям ніхто не заподіє шкоди. Треба зробити так, щоб це було ясно – і не залишало сумніву”.

ОГЛЯДАЧІ КАЖУТЬ, ЩО ЗЦІЛЕННЯ – ДЛЯ ЖЕРТВ І ДЛЯ ЦЕРКВИ – ПОЧНЕТЬСЯ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ ВИННІ В ЦИХ ЗЛОЧИНАХ СКЛАДУТЬ ІЗ СЕБЕ ДУХОВНИЙ САН.

ЗAМІТКA: ЦЕЙ СКАНДАЛ ПОЧАВ ПОЗНАЧАТИСЯ І НА ЕКОНОМІЦІ АМЕРИКАНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ. З ОДНОГО БОКУ, БАГАТО КАТОЛИКІВ – БЕЗПЕРЦЕДЕНТНО ПОЧАЛИ УТРИМУВАТИСЯ ВІД ФІНАНСОВИХ ПОЖЕРТВ ЦЕРКВІ. А З ДРУГОГО, РОЗЦІНЮЮТЬ, ЩО ВАРТІСТЬ ВІДШКОДУВАНЬ ЖЕРТВАМ СЕКСУАЛЬНОЇ НАРУГИ МОЖЕ КОШТУВАТИ ЦЕРКВУ КІЛЬКАСОТ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ.

Всі новини дня

«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

На цьому зображенні показано момент попадання ракети в штаб російського Чорного флоту в Севастополі, п’ятниця, 22 вересня 2023 року. (Кримський Telegram-канал через AP)
Українські сили спеціального призначення заявили, що «уточнюють інформацію» з приводу загибелі командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова після того, як на російському державному телебаченні показали відео з його участю.
«Як відомо, внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих командувач ЧР РФ. Багато кого досі так і не вдалося ідентифікувати через розрізненість фрагментів тіл, – мовиться у повідомленні сил спеціального призначення у Facebook. – Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим - наші підрозділи уточнюють інформацію».
У вівторок російське телебачення показало кадри наради військових та міністра оборони Сергія Шойгу, у якій дистанційно брав участь адмірал Соколов.
Коли було знято відео, невідомо.

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».

В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.

«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.

На брифінгу у Білому домі речниця адміністрації сказала у вівторок, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії, але ще зарано щось коментувати.
«Ми бачили звіти і, звичайно, ми знаємо про відео. Зараз мені просто нема чого підтверджувати», – відповіла Карін Жан-П'єр у відповідь на запитання журналістів.
Колишній радник Пентагону, співзасновник організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович каже, що
розвідки США та Великобританії не підтвердили твердження українських спецслужб про вбивство Соколова. На його думку, вони мали б мати засоби електронного стеження, що «підтверджує вбивство такого високопоставленого офіцера».
При цьому він додає, що незалежно від того, чи Соколов загинув при українському ударі по штабу ЧФ РФ, розмова про нього відвертає увагу від українського успіху.
Як повідомляв Голос Америки раніше, британська розвідка вважає, що, що серія ударів, яких українські сили завдали по окупованому Севастополю, значно зменшить можливості російського флоту блокувати українські порти і патрулювати ширшу акваторію Чорного моря.

Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Pentagon Hodges

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.

Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.

“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.

Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.

“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.

Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Журналіст фотографує місце масового поховання після звільнення Бучі від російських військ, 3 квітня 2022. AP Photo/Rodrigo Abd

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.

Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.

У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".

Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.

"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.

За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".

Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.

Більше

XS
SM
MD
LG