Спеціальні потреби

Зустріч із Пaпою - 2002-05-01


ВСТУП: У БЕРЕЗНІ В ГAЗЕТІ ВAШІНҐТОН ПОСТ ПОЯВИЛAСЯ СТAТТЯ ОДНОГО AМЕРИКAНЦЯ УКРAЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРО ЙОГО ДІДA І ПРAДІДA – ОДРУЖЕНИХ СВЯЩЕНИКІВ УКРAЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КAТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ. СТAТТЮ НAДРУКОВAНО У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПОТОЧНИМ І ГУЧНИМ СЕКС-СКAНДAЛОМ У РИМО-КAТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ В AМЕРИЦІ, ДУХОВЕНСТВО ЯКОЇ МАЄ ДОТРИМУВАТИСЬ ЦЕЛІБАТУ. ТAКИМ ЧИНОМ AВТОР ДAВ ЗРОЗУМІТИ, ЩО В КAТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ Є ПРЕЦЕДЕНТ – ЇЇ СВЯЩЕНИКИ МОЖУТЬ БУТИ І ОДРУЖЕНИМИ, І ВІДДAНИМИ ВИМОГAМ ВІРИ І СВЯЩЕНСТВA. НAТОМІСТЬ, СКAНДAЛ В РИМОКAТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ СШA ВИЯВИВ ЗНAЧНУ КІЛЬКІСТЬ ДУХІВНИКІВ-ЦЕЛІБАТІВ, ЯКІ МAЛИ СТAТЕВІ СТОСУНКИ З ПAРAФІЯНAМИ, ЗОКРЕМA ІЗ ХЛОПЦЯМИ. ТAКОЖ З”ЯСУВАЛОСЯ, ЩО КЕРІВНИЦТВО ЦЕРКВИ БAГAТО РОКІВ ЗНAЛО ПРО ЦЮ ПРОБЛЕМУ І ПРИХОВУВAЛО ЇЇ. НAПРИКІНЦІ КВІТНЯ ПAПA ІВAН ПAВЛО ДРУГИЙ СКЛИКAВ У ВAТИКAНІ СПЕЦІAЛЬНУ ЗУСТРІЧ AМЕРИКAНСЬКИХ КAРДИНAЛІВ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ І ЗAСУДЖЕННЯ ФАКТІВ, ЩО СПРИЧИНИЛИ ЦЕЙ СКAНДAЛ.

ТЕКСТ: ПАПА ІВАН ПАВЛО ДРУГИЙ СКАЗАВ У ВІВТОРОК, ЩО “НЕ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ ПЕДОФІЛІЇ ХОВАТИСЯ У СВЯЩЕНСТВІ”. ЦЮ ЗАЯВУ ВІН ЗРОБИВ НА ЗУСТРІЧІ З КАРДИНАЛАМИ, ЯКИХ СКЛИКАВ ДО ВАТИКАНУ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ НИНІШНЬОГО СКАНДАЛУ В КАТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ США. СВЯТИЙ ОТЕЦЬ СКАЗАВ, ЩО “БУВ ГЛИБОКО ЗАСМУЧЕНИЙ” СПРАВОЮ:

Папа Іван Павло ІІ: “Хочу насамперед запевнити вас, що я високо ціную ті зусилля, яких ви докладаєте, аби Святий Престол – і я особисто – були поінформовані про заплутані та складні ситуації, що виникають у вашій країні”.

ПОНТИФІК НАЗВАВ ТАКОЖ РОЗПУСТУ СВЯЩЕНИКІВ “ГРІХОМ” – І “ЗЛОЧИНОМ” – І ВИСЛОВИВ “ГЛИБОКЕ ПОЧУТТЯ СОЛІДАРНОСТІ І ТРИВОГИ” ЗА ЖЕРТВ, ЯКІ ДІТЬМИ ЗАЗНАЛИ НАРУГИ. ДЕЛЕГАЦІЯ США СПОДІВАЄТЬСЯ ПЕРЕКОНАТИ ПАПСЬКИЙ ПРЕСТОЛ ЗМІНИТИ ЦЕРКОВНИЙ ЗАКОН – І ДОЗВОЛИТИ ЇМ ПОЗБАВЛЯТИ ПЕДОФІЛІВ САНУ БЕЗ ЗВЕРНЕННЯ ДО РИМУ. ПОКИ Ж ЇХ МОЖНА ВІДСТОРОНИТИ ЛИШ… ТИМЧАСОВО.

КРИЗА В АМЕРИКАНСЬКІЙ ЦЕРКВІ ПОЧАЛАСЬ, КОЛИ В БОСТОНІ ТА НЬЮ-ЙОРКУ СТАЛИ СПЛИВАТИ ВИПАДКИ РОЗТЛІННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ СВЯЩЕНИКАМИ. КАРДИНАЛ БОСТОНА БЕРНАРД ЛО В ЦЕНТРІ СКАНДАЛУ – БО ПРОСТО ПЕРЕВОДИВ НЕДОСТОЙНИХ ДУХІВНИКІВ НА ІНШІ ПАРАФІЇ. ПОВІДОМЛЯЄТЬСЯ, ЩО БІЛЬШІСТЬ ВИПАДКІВ СЕКСУАЛЬНОЇ НАРУГИ СТОСУВАЛАСЯ ХЛОПЧИКІВ, ЗАЙНЯТИХ ПРИ ЦЕРКВІ. НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ В ІТАЛІЇ ПРЕЗИДЕНТ АСОЦІАЦІЇ ЄПИСКОПІВ США ЄПИСКОП УІЛТОН ГРЕГОРІ СКАЗАВ, ЩО ДЛЯ ЧЛЕНІВ ЦЕРКВИ ВАЖЛИВО ЗНАТИ: ЇХ ДІТИ НЕ НАРАЖАТИМУТЬСЯ НА РИЗИК:

Єпископ Уілтон Грегорі, президент Асоціації єпископів США: “Як мені видається, питання переведення по службі священиків – або ченців – які скривдили дитину, залишається небезпечною справою. Нам треба запевнити наш народ, що в церкві їхнім дітям ніхто не заподіє шкоди. Треба зробити так, щоб це було ясно – і не залишало сумніву”.

ОГЛЯДАЧІ КАЖУТЬ, ЩО ЗЦІЛЕННЯ – ДЛЯ ЖЕРТВ І ДЛЯ ЦЕРКВИ – ПОЧНЕТЬСЯ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ ВИННІ В ЦИХ ЗЛОЧИНАХ СКЛАДУТЬ ІЗ СЕБЕ ДУХОВНИЙ САН.

ЗAМІТКA: ЦЕЙ СКАНДАЛ ПОЧАВ ПОЗНАЧАТИСЯ І НА ЕКОНОМІЦІ АМЕРИКАНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ. З ОДНОГО БОКУ, БАГАТО КАТОЛИКІВ – БЕЗПЕРЦЕДЕНТНО ПОЧАЛИ УТРИМУВАТИСЯ ВІД ФІНАНСОВИХ ПОЖЕРТВ ЦЕРКВІ. А З ДРУГОГО, РОЗЦІНЮЮТЬ, ЩО ВАРТІСТЬ ВІДШКОДУВАНЬ ЖЕРТВАМ СЕКСУАЛЬНОЇ НАРУГИ МОЖЕ КОШТУВАТИ ЦЕРКВУ КІЛЬКАСОТ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG