Спеціальні потреби

Місто Aтлaнтa - 2002-05-01


ВСТУП: ЯКЩО ХТОСЬ ХОЧЕ ВІДВІДAТИ ЦІКAВЕ AМЕРИКAНСЬКЕ МІСТО, ЙОМУ РAДЯТЬ УНИКAТИ AТЛAНТИ, ШТAТ ДЖОРДЖІЯ. ЦЕНТР МІСТА НЕ ВЕЛЬМИ ПОЖВАВЛЕНИЙ, І ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРИЇЖДЖІ, НАВРЯД ЧИ АТЛАНТУ МОЖНА НАЗВАТИ ВЗІРЦЕМ УРБАНІСТИКИ. AЛЕ З ДРУГОГО БОКУ - ЯК ІНФОРМУЄ ЮРІЙ СAЄВИЧ - ТІ, ХТО ПРИЇЗДИТЬ СЮДИ ЖИТИ, КАЖУТЬ, ЩО КРАЩОГО МІСТА НЕ ЗНАЙДЕШ.

ТЕКСТ: ОДНАЧЕ, Є ОДНЕ «АЛЕ».

ІНТЕРШУМ:

ПОСТУП НЕ ЗАВЖДИ ОЗНАЧАЄ ПРИДАТНІСТЬ ДЛЯ ЖИТТЯ. ЦЕЙ МЕГАПОЛІС – ОДНА З ІСТОРІЙ НАЙБІЛЬШОГО УСПІХУ В ДЕВ”ЯНОСТІ.

ІНТЕРШУМ: пилкa

ТАК ШВИДКО МІСТО НЕ РОСЛО ВІД ЧАСІВ, КОЛИ ПО ГРОМАДЯНСЬКІЙ ВІЙНІ АТЛАНТА ПОСТАЛА З ПОПЕЛУ. НАСЕЛЕННЯ ДЖОРДЖІЇ ЗРОСЛО В ДЕВ”ЯНОСТІ НА 26 ВІДСОТКІВ, І ЧАСОМ ЗДАЄТЬСЯ – В КОЖНОГО Є АВТО. ЦЕ МІСТО ДЕМОНСТРУЄ СЕБЕ ВСЬОМУ СВІТОВІ ТАКИМ -- ПРОЦВІТАЮЧИМ, ДІЛОВИТИМ І ЗГУРТОВАНИМ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Одна з тих речей, що принесли Атланті процвітання в останні 30 років – що чорношкірі політики переймаються тими ж проблемами, що й білі бізнесмени”.

ПРОТЕ ПІТЕР ЕПЛБОУМ, АВТОР КНИГИ ПРО ПІДНЕСЕННЯ ПІВДНЯ, МАЄ ЩОСЬ ДОДАТИ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Атланта почала аж так процвітати, що замість бути кращим місцем для життя, стає гіршим”.

ТРИ ПОКАЗНИКИ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ – ТЕПЕР ШКІДЛИВИХ ВИКИДІВ СТІЛЬКИ, ЩО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО РІВЕНЬ ОЗОНУ – ЗВИЧНЕ ЯВИЩЕ. ЧАСОМ ТУТ БУКВАЛЬНО ВАЖКО ДИХАТИ. 0:09 АВТОМОБІЛІ – Є ЛИШ ТРИ ІНШИХ МІСТА В КРАЇНІ, ДЕ БІЛЬШІ ПОТОКИ МАШИН. ЩО, ЗРОЗУМІЛО, НЕ МОЖЕ НЕ ВПЛИВАТИ НА ЕКОЛОГІЮ. 0:09

ІНТЕРШУМ: водa в трубі

І ЯКЩО ТУТ КОЛИСЬ ВИНИКНЕ ПЕРЕПОНА ДЛЯ РОСТУ, ТО ЦЕ БУДЕ БРАК ВОДИ. В АТЛАНТІ ЦЕ ВЖЕ ПОМІТНО. ВОДИ В ДЖОРДЖІЇ ОДНОЗНАЧНО ЗАМАЛО, ЩОБ ОСЬ ТАК ЇЇ ЛИТИ.

ІНТЕРШУМ: звук води

Сільві Брюс Вотерз, фермер: “Якщо всю землю в окрузі Де Калб забудують, великою проблемою в окрузі Де Калб стане вода”.

ТЕПЕР НЕ ТАК-ТО ЛЕГКО ЗУСТРІТИ В АТЛАНТІ ФЕРМЕРА. СІЛЬВІ БРАЙС ВОТЕРЗ – ОСТАННІЙ ФЕРМЕР В ОКРУЗІ ДЕ КАЛБ, ЩО МАЙЖЕ ВЕСЬ ВІДІЙШОВ ДО АТЛАНТИ. КУПИВ ФЕРМУ В СОРОК СЬОМОМУ І НАВІТЬ УЯВИТИ НЕ МІГ, ЩО ТУТ СТАНЕ ТАК ЛЮДНО. ЗВІДУСІЛЬ ЙОГО ОТОЧУЄ “ПРОГРЕС”.

Сільві Брайс Вотерз, фермер: “Це колись була провінція, як я сюди приїхав. Глуха провінція”.

ВЕРНОН ДЖОУНЗ – ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ ОКРУГУ.

Вернон Джоунс - посaдовець “Треба йти далі, зберігаючи парки і незабудований простір. Як ні – то будем у бетоні та асфальті по самі вуха”.

ЩЕ ОДНЕ СТОСОВНО РОСТУ ОКОЛИЦЬ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Навіть у дні сегрегації, між білими і неграми Півдня була велетенська взаємодія. Тепер, в новому Півдні, де розростаються передмістя, у деяких відношеннях цього менше”.

ОСКІЛЬКИ НЕГРИ ЖИВУТЬ НА ОДНОМУ КІНЦІ МІСТА, А БІЛІ НА ДРУГОМУ. І ЯКЩО ЗАПИТАТИ БІЛИХ І ЧОРНИХ МЕШКАНЦІВ АТЛАНТИ ПРО РАСУ, ВОНИ СКАЖУТЬ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ – МИ РОЗМОВЛЯЄМО ПРО ЦЕ, ХІБА ЩО НЕ ОДНЕ З ОДНИМ. ЦЕ МІСТО РЕКЛАМУЄ СЕБЕ ЯК “НАДТО ЗАЙНЯТЕ, ЩОБ НЕНАВИДІТИ”, І ДНІ ВІДВЕРТОЇ БРУТАЛЬНОСТІ ЩОДО НЕГРІВ БЕЗ СУМНІВУ В МИНУЛОМУ. З ЦЬОГО МАБУТЬ МОЖНА РОБИТИ ВИСНОВОК – ПОНАД ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ПІСЛЯ ТРІУМФУ РУХУ ЗА ГРОМАДЯНСЬКІ ПРАВА, МІСТО, ДЕ ВИРОСТАВ МАРТІН ЛЮТЕР КІНГ, НЕ МОЖЕ МАТИ ВСЕ ОДРАЗУ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG