Спеціальні потреби

Недугa Aльгеймерa - рaнній діaгноз - 2002-03-27


ВСТУП: КОЖНОГО РОКУ В СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ ПРИБЛИЗНО СТО ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ВМИРAЮТЬ ВІД НЕДУГИ AЛЬЦГЕЙМЕРA. ЦЕ НЕВИЛІКОВНA ХВОРОБA МОЗКУ, ЩО ВІДБИРАЄ У СВОЇХ ЖЕРТВ ПAМ’ЯТЬ І МОВУ. СЕРЕД ЇЇ ЖЕРТВ – КОЛИШНІЙ ПРЕЗИДЕНТ США РОНAЛД РЕЙҐАН. ВЧЕНІ У КAЛІФОРНІЇ РОЗРОБИЛИ НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ, КОТРА ДОЗВОЛЯЄ ЇМ ЗАЗИРНУТИ ВСЕРЕДИНУ ЖИВОГО МОЗКУ І ПОБАЧИТИ ОЗНАКИ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА – ДОСЯГНЕННЯ, ПРО ЯКЕ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: МІЛЬЙОНИ ЛІТНІХ АМЕРИКАНЦІВ СТРАЖДАЮТЬ ВІД ПОСТУПОВОЇ ВТРАТИ ПАМ”ЯТІ.

Жінкa: “Я попрошу вас потім згадати слова”.

ЛІКАРІ ДІАГНОСТУЮТЬ ЦЕ ЯК ХВОРОБУ АЛЬЦГЕЙМЕРА, ТА ВОНИ ЗАВШЕ СУМНІВАЮТЬСЯ, БО ЛИШ ДЕТАЛЬНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ПО СМЕРТІ ПАЦІЄНТА ДАСТЬ ДОКАЗИ СКУПЧЕНЬ МОЗКОВИХ КЛІТИН У СТАНІ РОЗКЛАДУ. ТЕПЕР, КАЖУТЬ ДОСЛІДНИКИ, НОВА ТЕХНОЛОГІЯ ЗРОБИТЬ МАЙЖЕ ТЕ САМЕ ЗА ЖИТТЯ. В ЦЬОМУ ЕКСПЕРИМЕНТІ ДЕВ”ЯТЬОМ ПАЦІЄНТАМ З СИМПТОМАМИ АЛЬЦГЕЙМЕРА ВПОРСНУЛИ РАДІОАКТИВНІ ХІМІКАЛІЇ, ЩО ПЕРЕМІСТИЛИСЯ В МОЗОК І ПРОНИКЛИ В НАПІВРОЗКЛАДЕНІ ТКАНИНИ – ТАК ЗВАНІ “БЛЯШКИ” ТА ВУЗЛИ, ЩО Є ОЗНАКАМИ ХВОРОБИ.

Технік: “Заплющіть очі на мить, наставимо лазер”.

А ПОТІМ ПАЦІЄНТАМ ПРОСКАНУВАЛИ МОЗОК.

Доктор Гері Смолл, Каліфорнійський університет: “Ми не тільки виявили бляшки та вузли в усіх дев”ятьох пацієнтів – ми побачили, що інтенсивність сигналу точно корелює з міцністю їх пам”яті”.

ІНШИМИ СЛОВАМИ, ЧИМ ЯСКРАВІШИЙ СИГНАЛ, ТИМ СИЛЬНІШИЙ РОЗКЛАД ТКАНИН І ТИМ СЛАБША ПАМ”ЯТЬ. ЛИШ ПОГЛЯНЬТЕ НА РІЗНИЦЮ. ОСЬ ЗДОРОВИЙ МОЗОК. ПРАВОРУЧ – МОЗОК ХВОРОГО. ЖОВТЕ – ЦЕ ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦІЯ ЗРУЙНОВАНИХ ТКАНИН У ЗОНІ, ВІДПОВІДАЛЬНІЙ ЗА ПАМ”ЯТЬ. ЗАЛИШАЄТЬСЯ БАГАТО ПИТАНЬ СТОСОВНО ЦЬОГО ТЕСТУ, ЙОГО ТОЧНОСТІ Й ЧУТЛИВОСТІ. І БАГАТО НОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОПЕРЕДУ – ЧИ СПРАВДИТЬСЯ ОБІЦЯНЕ?

Доктор Джон Моррісон, лікарня Гори Синай, Нью-Йорк: “Та вже зараз лікарі пропонують скористатись тестом для пошуку дійових ліків. Ефективні ліки мали б зменшити бляшки та вузли в мозку. І в такий спосіб ми побачимо це безпосередньо”.

ДОСЛІДНИКИ КАЖУТЬ, ЩО ЗРЕШТОЮ ТЕСТ ЗМОЖЕ ДОПОМОГТИ В РАННЬОМУ ДІАГНОСТУВАННІ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА, КОЛИ ТІЛЬКИ З”ЯВИЛИСЬ БЛЯШКИ ТА ВУЗЛИ, АЛЕ ЩЕ НЕ РОЗВИНУЛИСЬ СИМПТОМИ.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG