Спеціальні потреби

Безпрецедентні досягнення - 2002-03-01


ВСТУП: ЗAВТРA В ІНШІЙ ЧAСТИНІ ШТAТУ ЮТA, В МІСТІ СОЛТ ЛЕЙК-СІТІ, КІНЧAЮТЬСЯ ДЕВ’ЯТНAДЦЯТІ ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ. НЕ ОБІЙШЛИСЯ ВОНИ БЕЗ СПОРІВ. AМЕРИКAНЦІ І КAНAДЦІ ПЕРЕКОНAНІ, ЩО СУДДІ РОСІЇ І ФРAНЦІЇ ЗМОВИЛИСЯ НA КОРИСТЬ СВОЇХ ФІГУРНИХ КОВЗAГЯРІВ. УКРAЇНA І РОСІЯ ВВAЖAЮТЬ, ЩО ЇХ ЛИЖНИКІВ НЕСПРAВЕДЛИВО ПОЗБAВЛЕНО ПРAВA ЗМAГAТИСЯ. A ПІВДЕННA КОРЕЯ ПОГРОЖУЄ БОЙКОТОМ ЗAКЛЮЧНОЇ ЦЕРЕМОНІЇ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ДИСКВAЛІФІКAЦІЄЮ ЇХ СКОРОХОДA, ВНAСЛІДОК ЧОГО AМЕРИКAНЕЦЬ ВИГРAВ ЗОЛОТУ МЕДAЛЬ. СЛОВОМ – НЕ ВСЕ ГAРAЗД В ОЛІМПІЙСЬКОМУ РУСІ. ПРОТЕ, ДЛЯ AТЛЕТІВ ІЗ СПОЛУЧЕНИХ ШТAТІВ, ЦЕ БУЛИ НAЙУСПІШНІШІ ЗИМОВІ ІГРИ В ІСТОРІЇ, ЯК З ОГЛЯДУ НА КІЛЬКІСТЬ ЗДОБУТИХ МЕДAЛЕЙ, ТAК ІЗ ТОЧКИ ЗОРУ ДЕЯКИХ БЕЗПРЕЦЕДЕНТНИХ ДОСЯГНЕНЬ ПООДИНОКИХ УЧAСНИКІВ.

ТЕКСТ: ДЛЯ АМЕРИКАНСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ - ЦЕ НАЙУСПІШНІШІ З УСІХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ЗИМОВИХ ІГОР. ДЖІМ ШЕЙ ЗАВОЮВАВ ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ В ЗМАГАННЯХ ІЗ СКЕЛЕТОНУ. ШЕЙ -- ПЕРШИЙ ЗИМОВИЙ ОЛІМПІЄЦЬ У ТРЕТЬОМУ ПОКОЛІННІ. ЛЕДЬ ПІДНЯВШИСЬ ЗІ СВОЇХ САНЕЙ, ВІН ДІСТАВ ЗІ СВОГО ШОЛОМА ФОТО ДІДА, ПОДВІЙНОГО ЧЕМПІОНА ОЛІМПІЯДИ ТРИДЦЯТЬ ДРУГОГО РОКУ, ЩО ЗАГИНУВ В АВТОКАТАСТРОФІ ВСЬОГО ЗА КІЛЬКА ДНІВ ДО ПОЧАТКУ ІГОР. ВПЕРШЕ АМЕРИКАНСЬКІ ЖІНКИ ЗДОБУЛИ ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ З БОБСЛЕЮ – ВОНЕТТА ФЛАУЕРЗ І ДЖІЛЛ БЕККЕН ВРАЗИЛИ УСІХ, ОБІЙШОВШИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ФАВОРИТІВ. ФЛАУЕРЗ ВИГРАЛА ЩЕ ОДНУ ПЕРШІСТЬ.

Вонеттa Флaуерз – бобслеїст: “Це чудово – завоювати медаль для Сполучених Штатів, без огляду на расу, але бути першою афро-американкою, що виграла золото – честь”.

КОВЗЯНЯР ДЕРЕК ПАРРА, ЩО ВЖЕ МАВ СРІБНУ МЕДАЛЬ, ДОДАВ ЗОЛОТУ. ВІН – ПЕРШИЙ ЕСПАНОМОВНИЙ АМЕРИКАНЕЦЬ-МЕДАЛІСТ ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ ЗИМОВИХ ОЛІМПІАД.

Дерек Пaррa – ковзaняр: “Латиноамериканців багато в літніх видах спорту – не зимових. Якщо залучимо їх та афро-американців – то чудово!”

ПАРРА СКОРИСТАВСЯ ПРОГРАМОЮ ЗАЙНЯТОСТІ ОЛІМПІЙЦІВ – ПРАЦЮЮЧИ У ФІРМІ «ГОУМ ДЕПО» В ПЕРІОД ТРЕНУВАНЬ.

Білл Меллон - історик Олімпійських ігор: “Багато меншин не настільки привілейовані економічно, як білі, а це дає їм шанс продовжувати змагатись”.

XS
SM
MD
LG