Спеціальні потреби

«Розумні мости» - 2002-03-01


ВСТУП: ЗА МИНУЛИЙ РІК 657 AМЕРИКAНЦІВ ЗAГИНУЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЙ НA МОСТAХ, ПОВЕРХНЯ ЯКИХ ЗAМЕРЗAЄ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЗАМЕРЗНЕ ГРУНТ. АБИ ЗМЕНШИТИ НЕБЕЗПЕКУ НA МОСТAХ, МІСТО МІННЕAПОЛІС, ШТAТ МІННЕСОТA, ЗAПРОВAДИЛО НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ, ЩО СКОРОТИЛО ТAМ КІЛЬКІСТЬ ТAКОГО РОДУ СМЕРТЕЛЬНИХ ВИПAДКІВ НA СІМДЕСЯТ ВІДСОТКІВ. ПРО ЦЮ НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ БЕЗПЕКИ НA ДОРОГAХ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: АВАРІЙ, СПРИЧИНЕНИХ НЕВИДИМОЮ КРИГОЮ, МОЖНА ТЕПЕР УНИКНУТИ. МОСТИ У ВІСІМНАДЦЯТИ ШТАТАХ ЗДАТНІ БУКВАЛЬНО “ВІДЧУВАТИ”, ЯК ПОЧИНАЄ ФОРМУВАТИСЯ ЛІД, І ЗАПОБІГТИ ЦЬОМУ. КОМПАНІЯ ДЖЕРРІ УОЛДМЕНА ВМОНТУВАЛА ВСЕРЕДИНУ МОСТІВ ЕЛЕКТРОННИЙ “МОЗОК”. ОСЬ ЦЕЙ – БІЛЯ МІСТА ІРІ В ПЕНСИЛЬВАНІЇ.

Джеррі Уолдмен – компaнія «Бошунґ»: “Він контролює, які випадають опади – чи дощ, чи сніг, чи мокрий сніг; і який їх рівень. Оптичні промені світла відстежують часточки опадів, коли вони падають з неба”.

ВИСОКОЧУТЛИВІ СЕНСОРИ ЗЧИТУЮТЬ ТЕМПЕРАТУРУ ДОРОГИ. І КОЛИ СТАЄ НАДТО ХОЛОДНО, МІСТ ВКРИВАЄ РІДИНА ВІД ОБМЕРЗАННЯ – ЧЕРЕЗ ТАК ЗВАНІ АЕРОЗОЛЬНІ ДИСКИ. РІДИНА НАГНІТАЄТЬСЯ З РЕЗЕРВУАРУ НА ДЕВ’ЯТНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ЛІТРІВ ПІД МОСТОМ. СИСТЕМА, ЩО ОБІЙШЛАСЯ ШТАТУ В 750 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ, САМА СЕБЕ РЕГУЛЮЄ.

Джеррі Уолдмен – компaнія «Бошунґ»: “Система спроектована так, щоб працювала без втручання людини. В таку погоду, як ця, ключовий елемент системи – те, що вона практично невидима. Поминаючи міст, водій не бачить нічого, крім асфальту, і його ніщо не відволікає”.

ПЕНСИЛЬВАНСЬКІ ВЛАСТІ НЕ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ЖОДНОЇ ЗИМОВОЇ АВАРІЇ НА ЖОДНОМУ З ШЕСТИ МОСТІВ, ВІДКОЛИ ТУТ ДВА РОКИ ТОМУ ВСТАНОВИЛИ СИСТЕМИ. А ЗАЗВИЧАЙ АВАРІЙ БУВАЄ ПО КІЛЬКАДЕСЯТ НА ЗИМУ. І ТЕПЕР ДИСПЕТЧЕРИ МОЖУТЬ ВЗЯТИ ІНІЦІАТИВУ В СВОЇ РУКИ, СКОРИСТАВШИСЬ ДАНИМИ “РОЗУМНИХ” МОСТІВ. ДОРОГИ Й ДАЛІ ЧИСТЯТЬ І ПОСИПАЮТЬ СІЛЛЮ, АЛЕ ТЕПЕР – ВИПЕРЕДЖАЮЧИ НЕГОДУ. ТОБТО З”ЯВЛЯЮТЬСЯ ТАМ, ПЕРШ НІЖ АВАРІЯ МОЖЕ СТАТИСЬ.

Синхрон: “Точно. І це ключ до всієї операції”.

Диспетчер: “Треба почистити вниз по шляху 505, від зоопарку південніше”.

ТАК ЦІ “РОЗУМНІ МОСТИ” ДАЮТЬ ПІДКАЗКИ ШЛЯХОВИМ БРИГАДАМ, НЕ ТІЛЬКИ ЗБЕРІГАЮЧИ ЧАС, АЛЕ Й РЯТУЮЧИ ЖИТТЯ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG