Спеціальні потреби

Зaглянути вглиб космосу - 2002-02-13


ВСТУП: ЦІКAВО ДИВИТИСЯ КРІЗЬ ТЕЛЕСКОП НA РІЗНІ КОСМІЧНІ ОБ’ЄКТИ. КОЛИ БAЧИШ, СКAЖІМО, КІЛЬЦЯ СAТУРНА, ГAЛAКТИКИ AБО КОМЕТИ, ЦЕ ВИКЛИКAЄ ПОВAГУ ДО ВЕЛИЧІ ВСЕСВІТУ. В AМЕРИЦІ Є ОБСЕРВAТОРІЇ З ПОТУЖНИМИ ТЕЛЕСКОПAМИ, ЯКІ ДAЮТЬ ЗВИЧAЙНИМ ЛЮДЯМ МОЖЛИВІСТЬ ЦЮ ВЕЛИЧ ОСЯГТИ. AЛЕ НAЙПОПУЛЯРНІШA З ТAКИХ ОБСЕРВAТОРІЙ В AМЕРИЦІ – ҐРІФФІТСЬКA В ПІВДЕННІЙ КAЛІФОРНІЇ – ЗAЧИНЯЄ СВОЇ ДВЕРІ НA НAСТУПНІ ТРИ РОКИ, ПРО ЩО ІНФОРМУЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: З ҐРІФФІТСЬКОЇ ОБСЕРВАТОРІЇ ВІДКРИВАЄТЬСЯ НАЙКРАЩИЙ КРАЄВИД НА ЛОС-АНДЖЕЛЕС І ЗОРЯНЕ НЕБО. ДВА МІЛЬЙОНИ ЛЮДЕЙ ЩОРОКУ ПРИХОДЯТЬ СЮДИ ПОГЛЯНУТИ НА МІСТО І НА ВСЕСВІТ.

д-р Едвин Крaп – директор Ґріффітської обсервaторії: “Справа обсерваторії – нагадати людям, що там вгорі є небо. Що космос далеко більший за них – і ти міняєшся, коли про це думаєш”.

ЛЮДИ ЗІЙШЛИСЯ СЮДИ – ПОГЛЯНУТИ ВОСТАННЄ ПЕРЕД ЗАКРИТТЯМ. ТУТ ВОНА СПІЗНАЛА ПЕРШИЙ ПОЦІЛУНОК.

Відвідувaч: “Так романтично – дивлячись на небо”

ВІН ЗАХОТІВ СТАТИ АСТРОНОМОМ.

Відвідувaч: “Дивлюсь на зорі, туманності, планети…”

ВІДКОЛИ ОБСЕРВАТОРІЮ ЗБУДУВАЛИ ДЛЯ ПУБЛІКИ В ТРИДЦЯТЬ П”ЯТОМУ, ЇЇ КУПОЛИ СТАЛИ “БРЕНДОМ” АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ. АСТРОНАВТИ ПРОГРАМИ «АПОЛЛО» ЇХАЛИ СЮДИ ВИВЧАТИ АСТРОНОМІЮ. СЕЛ МІНЕО ЗУСТРІВ ТУТ СВОЮ ЗАГИБЕЛЬ В КУЛЬТОВОМУ ФІЛЬМІ “БЕЗПРИЧИННИЙ БУНТ”.

ІНТЕРШУМ – “Джім!”, постріл

Синхрон: “Вона присутня в сотнях кінострічок, телефільмів і реклам. Фактично – заслуговує на власну зірку на Голлівудській алеї”.

ЯК НІЯКА ІНША ОБСЕРВАТОРІЯ, ҐРІФФІТСЬКА ДАЛА ЛЮДЯМ ПОГЛЯНУТИ НА ЗОРІ – КРАЄВИД, ЯКОГО ВОНИ ІНАКШЕ НІКОЛИ Б НЕ ПОБАЧИЛИ.

Синхрон: “Кратери і гори на Місяці, шапки льоду на полюсах Марса, кільця Сатурна і супутники Юпітера. Більше людей бачили комету Гейла-Боппа в телескоп Гріффітської обсерваторії, ніж в будь-який інший на землі. Більше людей дивилось у цей телескоп, ніж в будь-який інший на планеті”.

А ТЕПЕР ЦЯ ВЕЛИЧНА СПОРУДА ЗНОСИЛАСЯ. ТРИ РОКИ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ РЕСТАВРУВАТИ КОЖНИЙ ЇЇ КВАДРАТНИЙ САНТИМЕТР І ДОДАТИ ВЕЛЕТЕНСЬКИЙ ПІДЗЕМНИЙ ВИСТАВКОВИЙ ПАВІЛЬЙОН. ТА КОЛИ ҐРІФФІТСЬКА ОБСЕРВАТОРІЯ ЗНОВУ ВІДЧИНИТЬ СВОЇ ДВЕРІ, ВИГЛЯД ЦІЄЇ БУДІВЛІ – І КРАЄВИД ЗОРЯНОГО НЕБА – ЗАЛИШАТЬСЯ НЕЗМІННІ.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG