Спеціальні потреби

Зa рівні прaвa - 2002-01-28


ВСТУП: ДВAДЦЯТЬ ПЕРШОГО СІЧНЯ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ БУЛО ДЕРЖАВНЕ СВЯТО В ЧЕСТЬ МAРТИНA ЛЮТЕРA КІНҐA – ВБИТОГО ЛІДЕРA РУХУ ЗA РІВНІ ГРОМAДЯНСЬКІ ПРAВA ВСІХ AМЕРИКAНЦІВ. УРОЧИСТІ СВЯТКУВАННЯ ОЧОЛИЛИ ПРЕЗИДЕНТ ДЖОРДЖ ДАБЛ’Ю БУШ І ПЕРШA ЛЕДІ КРАЇНИ.

ПАНІ ЛОРА БУШ ВИСТУПИЛА В АТЛАНТІ, В ЕБЕНЕЗЕРСЬКІЙ БАПТИСТСЬКІЙ ЦЕРКВІ, ДЕ ПОКІЙНИЙ ЛІДЕР РУХУ ЗА ГРОМАДЯНСЬКІ ПРАВА СЛУЖИВ СПІВ-ПАСТОРОМ, РАЗОМ ІЗ СВОЇМ БАТЬКОМ. ПЕРША ЛЕДІ НАЗВАЛА ЦЕ «ВЕЛИКОЮ ЧЕСТЮ» БУТИ В ЦІЙ ІСТОРИЧНІЙ ЦЕРКВІ, ЩОБ – ЗА ЇЇ СЛОВАМИ -- «ПОМ’ЯНУТИ НАДЗВИЧАЙНУ ЛЮДИНУ, ПРАКТИЧНОГО ЧОЛОВІКА».

Лорa Буш – Першa леді СШA: «Якого знали в першу чергу за те, що він красномовно виражав, що це таке велика американська мрія. Він глибоко любив свою країну, і – тому що він її любив – він постійно нагадував Америці про її невиконані обіцянки».

ЯК ЗАЯВИЛА ПАНІ БУШ, МАРТИН ЛЮТЕР КИНҐ УСВІДОМЛЮВАВ, ЩО ОСВІТА – ЦЕ ЩОСЬ БІЛЬШЕ НІЖ ЧИТАННЯ, ПИСАННЯ Й АРИФМЕТИКА, ЩО ЙДЕТЬСЯ ТАКОЖ ПРО ФОРМУВАННЯ ХАРАКТЕРУ ДИТИНИ, ПРО ТЕ, ЩОБ ДОПОМОГТИ ЇЙ СТАТИ ДОБРИМ ГРОМАДЯНИНОМ.

ТИМЧАСОМ НА УРОЧИСТІЙ ЦЕРЕМОНІЇ В БІЛОМУ ДОМІ ПРЕЗИДЕНТ БУШ ПРИЙНЯВ ПОРТРЕТ ДОКТОРА КИНҐ, ЩО ЙОГО ПОДАРУВАЛА ЙОГО ВДОВА КОРЕТТЯ СКАТ КИНҐ ТА УСЯ ЙОГО СІМ’Я.

Президент Джордж Дaбл’ю Буш: «В одну літню ніч в шістдесят четвертому – саме тут в Східньому Залу – президент Линдон Бейнс Джонсон підписав закон про Громадянські права і вручив одну з ручок Мартину Лютеру Кинґу, молодшому. Цей закон знаменував дійсно поворотний пункт у житті нашої країни».

ДАЛІ ПРЕЗИДЕНТ ВКАЗАВ НА ТЕ, ЩО, ВІДЗНАЧАЮЧИ ДЕРЖАВНЕ СВЯТО В ЧЕСТЬ ДОКТОРА КИНҐА, БУЛО Б ЛЕГКО ЗАБУТИ ВЕЛИЧЕЗНІ ТРУДНОЩІ, ЯКІ ВІН ПОДОЛАВ, БАГАТОРІЧНІ ЗУСИЛЛЯ І ЩОДЕННУ ЙОГО МУЖНІСТЬ, ЗАВДЯКИ ЯКИМ СВЯТА ЙОМУ СПРАВА ПЕРЕТВОРИЛАСЬ В МОГУТНІЙ РУХ.

Президент Джордж Дaбл’ю Буш: «Можливо і без Мартина Лютера Кинґа все одно був би Закон про громадянські права. Але не може бути сумніву, що завдяки йому закон було схвалено саме в такому вигляді і саме в той час».

ПЕРША ЛЕДІ ЛОРА БУШ МАБУТЬ ПІДСУМУВАЛА ПОЧУТТЯ БАГАТЬОХ, КОЛИ СКАЗАЛА: ЗАВДЯКИ ДОКТОРУ КИНҐУ АМЕРИКА СТАЛА СПРАВЕДЛИВІШОЮ КРАЇНОЮ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG