Спеціальні потреби

Розділене місто - 2001-12-03


ВСТУП: ХОЧ AМЕРИКA ДОСЯГЛА ЗНAЧНОГО ПОСТУПУ В ДОВГОЛІТНІЙ БОРОТЬБІ З РAСИЗМОМ І ДИСКРИМІНAЦІЄЮ, ВОНИ ЗНОВ НАГАДАЛИ ПРО СЕБЕ ЦЬОГО РОКУ В МІСТІ ЦІНЦІННАТІ, ШТAТ ОГAЙО, СЕРЙОЗНИМИ РAСОВИМИ ЗAВОРУШЕННЯМИ. А ЦІНЦІННAТІ – ЧЕРГОВА ЗУПИНКА В НАШІЙ ПОДОРОЖІ ВЗДОВЖ АВТОМАГІСТРАЛІ НОМЕР 50, ЯКA ПЕРЕТИНАЄ ВСЮ АМЕРИКУ, ВІД АТЛАНТИЧНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ ДО ТИХООКЕАНСЬКОГО.ІНТЕРШУМ:

ІНТЕРШУМ: поліцейський:

Учaсник демонстрaції: «В афро-американській громаді є проблема насильницької злочинності – чорних проти чорних. Але це не виправдання для поліцейських, щоб вбивати людей».

ІНТЕРШУМ:

Голос поліцейського: «Просто ми – як козел відпущення для соціальних проблем. Так часто поліцейські відчувають себе сміттєзбірниками суспільства».

ІНТЕРШУМ:

Губернaтор штaту Огaйо: «Я підписав документ про надзвичайний стан у Цінціннеті».

ІНТЕРШУМ: зaворушення

КВІТЕНЬ 2001. ПОЛІЦІЯ ЦІНЦІННЕТІ І ЧОРНІ ЖИТЕЛІ, ЩО ВИЙШЛИ НА ПРОТЕСТ, ЗІЙШЛИСЯ В ЗАПЕКЛИХ ВУЛИЧНИХ БОЯХ. ЦЕ - ПІСЛЯ ТОГО, ЯК БЕЗЗБРОЙНОГО ЧОРНОГО ПІДЛІТКА ЗАСТРЕЛИВ БІЛИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ.

ІНТЕРШУМ: постріли

ТО БУВ П’ЯТНАДЦЯТИЙ АФРО-АМЕРИКАНЕЦЬ, ВБИТИЙ ПОЛІЦІЄЮ ЦІНЦІННЕТІ ЗА ШІСТЬ РОКІВ.

ІНТЕРШУМ: зaворушення

І ТЕПЕР ЛІНІЯ РАСОВИХ ПРОТИСТОЯНЬ ПРОЛЯГЛА МІЖ ПЕРЕВАЖНО БІЛИМИ ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ І ЧОРНОЮ ГРОМАДОЮ.

ІНТЕРШУМ: зaворушення

МЕШКАНЦІ, ЯК ФРЕД СМІТ І ДЖОРДЖ КАРТЕР, НАРІКАЛИ НА КОЛИШНЮ ПОЛІЦЕЙСЬКУ ТАКТИКУ «ТВЕРДОЇ РУКИ». ПІСЛЯ Ж КВІТНЕВОГО БУНТУ, КАЖУТЬ ВОНИ, ПОЛІЦІЯ НЕ ПОСПІШАЄ БОРОТИСЯ ІЗ ЗЛОЧИННІСТЮ В РАЙОНІ.

Фред Сміт: «Нікуди не можеш піти, нічого не можеш робити, ледве можна вийти в магазин – ти нічого не можеш робити. Страшнувато».

Джордже Кaртер: «Поліція наче попустила. Певно, хочуть нам показати, що не варто скаржитись на їх зловживання, і тому вони перестали будь-що робити».

Пaстор Деймон Линч: «Як справи, панянко»?

Дівчинa: «В порядку».

Пaстор Деймон Линч: «В порядку? А ти певна»?

ДЕСЯТА ВЕЧОРА, І СВЯЩЕНИК ДЕЙМОН ЛИНЧ ВИХОДИТЬ НА ВУЛИЦІ ЦІНЦІННЕТІ, В РАЙОН OVER-THE-RHINE

Пaстор Деймон Линч: «Що я кажу їм – щоб прийшли, і наших молодих братів привели в церкву сьогодні, молитися з нами, їсти з нами і віднайти душевний спокій. Бо, знаєте, поліції тут катма…”

ІНТЕРШУМ:

Пaстор Деймон Линч: «…Знаю, що вони не виходили два тижні. Тому все на нас».

Пaстор Деймон Линч: «Тривожно, дуже тривожно на вулицях. Поліція в напруженні, люди в напруженні. Поліцейські відступили – подейкують, що вони виснажені, і тому не виконують активно своїх обов’язків».

ІНТЕРШУМ:

ЗА ДОПОМОГОЮ ВОЛОНТЕРІВ ЙОГО ВЕЛЕБНІСТЬ ЛИНЧ БЕРЕ СПРАВУ В СВОЇ РУКИ.

Пaстор Деймон Линч: «Приходьте до нас. Об одинадцятій в церкві, прийдете? Ми намагаємось переконати – годі стрілянини, годі безумств».

ЦІ НІЧНІ ПАТРУЛЮВАННЯ – ЩОБ ПРИБОРКАТИ ЗЛОЧИННІСТЬ У РАЙОНІ І ЗАПОБІГТИ КОНФРОНТАЦІЇ МІЖ НАСЕЛЕННЯМ ТА ПОЛІЦІЄЮ. КОНФРОНТАЦІЇ, ЩО ЧАСОМ ПРИЗВОДИЛА ДО СПІРНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ ПОЛІЦІЄЮ.

Пaстор Деймон Линч: «Може, деякі з тих випадків були виправдані; інші – під великим запитанням. Факт той, що п’ятнадцятьох – і серед них жодного білого – вбито, і хоч білі теж коять злочини і тікають від поліції, вони не кінчають в моргу».

ПІСЛЯ КВІТНЕВОГО БУНТУ ПОЛІЦІЯ ТУТ В ЦІНЦІННЕТІ МАЄ ДО ДІЛА З ВЕЛИЧЕЗНИМ ЗБІЛЬШЕННЯМ ЧИСЛА ВБИВСТВ І СТРІЛЯНИНИ В ПЕРЕВАЖНО ЧОРНИХ СЕКТОРАХ МІСТА. ЛІДЕРИ ГРОМАД У ЦИХ РАЙОНАХ КРИТИКУЮТЬ ПОЛІЦІЮ ЗА НЕЗДАТНІСТЬ ЗУПИНИТИ ЕСКАЛАЦІЮ НАСИЛЬСТВА. ПОЛІЦЕЙСЬКІ КАЖУТЬ – НЕМОЖЛИВО РОБИТИ СВОЮ РОБОТУ БЕЗ ПІДТРИМКИ ГРОМАДИ».

Офіцер Кіт Феньґмен: «Іноді, коли люди вдаються до насильства, це має серйозні наслідки. Але несправедливо було вішати расистський ярлик на наш департамент і не довести до відома громадськості, що 12 з тих підозрюваних мали при собі смертоносну зброю».

ОФІЦЕР КІТ ФЕНЬҐМЕН – ГОЛОВА ПРОФСПІЛКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ В ЦІНЦІННЕТІ.

Офіцер Кіт Феньґмен: «За останні три місяці трьох офіцерів звинувачено в неправомірному застосуванні сили. Це зветься нести відповідальність за свої дії. Але крім того було 37 цивільних позовів проти офіцерів, здебільшого абсолютно безпідставних та надуманих, що обійшлися їм в десятки тисяч доларів на судові витрати».

КІТ ФЕНЬҐМЕН КАЖЕ – ПОЛІЦЕЙСЬКІ ТЕПЕР ВАГАЮТЬСЯ ПАТРУЛЮВАТИ ЧОРНІ РАЙОНИ, БОЯЧИСЬ ДІСТАТИ ЯРЛИК РАСИСТА ЧИ ПОТРАПИТИ ПІД СУД ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ. ВІН КАЖЕ ТАКОЖ, ЩО НЕ ПОЛІЦІЯ СТВОРИЛА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ, ЩО ІСНУЮТЬ СЕРЕД ЧОРНОЇ ГРОМАДИ.

Офіцер Кіт Феньґмен: «Нам дуже потрібно, щоб чорні лідери вийшли і сказали: ми публічно підтримаємо офіцера, що правомірно і обгрунтовано застосовує силу, коли має до діла з небезпечним підозрюваним. Поки ми такого не дочекались. А гадаю, це дуже сприяло б тому, щоб поліцейські впевненіше вели правоохоронні дії в чорних районах».

ІНТЕРШУМ:

КОЛИШНІЙ УПРАВЛЯЮЧИЙ ЦІНЦІННЕТІ СИЛЬВЕСТР МУРРІ ХОЧЕ ЗГУРТУВАТИ ГРОМАДУ. В СІМДЕСЯТ ДЕВ’ЯТОМУ МУРРІ ЗІГРАВ КЛЮЧОВУ РОЛЬ В ПОСЛАБЛЕННІ НАПРУГИ МІЖ ПОЛІЦІЄЮ І ЧОРНИМИ ЖИТЕЛЯМИ. ТЕПЕР ЙОГО ПРИЗНАЧИЛИ В КОМІСІЮ, ЩО ШУКАЄ ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ РАСОВИХ СТОСУНКІВ.

Сильвестр Муррі – колишній упрaвляючий Цінціннеті:

«Всього за квартал звідси зовсім інший світ – і в цьому нема жодного сенсу … Я вважаю, між чорними і білими можуть існувати відносини співпраці, і таких відносин, на мою думку, можна добитись, виказуючи повагу одне одному. Ти просто повинен розмовляти, спілкуватися, для того щоб збудувати це відчуття поваги і довіри, яке потім дозволить мати гарні робочі стосунки між расами».

ІНТЕРШУМ:

Пaстор Деймон Линч: «Громадам слід вимагати належної роботи від поліції, а ще – чеснот і законослухняності від себе самих. І згодом настане об’єднання у формі зорієнтованих на громаду поліцейських ініціатив, що єднатиме поліцію і населення, гарантуючи безпеку громад і їх життєздатність … Коли дворічну дитину вбивають під час стрілянини, це повинно згуртувати всіх».

ІНТЕРШУМ: юрбa нa вулиці

ТІЄЇ НОЧІ САМЕ ПІД ЧАС ПЕРЕСТРІЛКИ МІЖ НАРКОДІЛЕРАМИ ЗАГИНУЛА ДИТИНА – ПОЛІЦІЇ ПОБЛИЗУ НЕ БУЛО. СВЯЩЕНИК ЛИНЧ КАЖЕ, ЩО ПРИПИНЕННЯ НАСИЛЬСТВА – ЦЕ ПРІОРИТЕТ НОМЕР ОДИН. ДАЛІ МАЄ ЙТИ ПОСЛАБЛЕННЯ НАПРУГИ МІЖ ПОЛІЦІЄЮ І ЧОРНИМ НАСЕЛЕННЯМ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ МІЖРАСОВІ СТОСУНКИ. ЯК КАЖЕ ВІН, БАГАТО ХТО В ГРОМАДІ СПОДІВАЄТЬСЯ, ЩО ВІДНАЙДЕННЯ ’СПІЛЬНОГО ГРУНТУ’ ПІДЛІКУЄ СТАРІ РАНИ І ПОЧНЕ ПРОЦЕС РАСОВОГО ПРИМИРЕННЯ.

XS
SM
MD
LG