Спеціальні потреби

Глибокий поклін - 2001-11-14


ВСТУП: ВІД КВІТНЯ ЦЬОГО РОКУ, КОЛИ АЛЬЯНС КОМУНІСТІВ І ОЛІГАРХІЧНИХ ПАРТІЙ В ПАРЛАМЕНТІ ДОМІГСЯ ВІДСТАВКИ ОЧОЛЕНОГО НИМ УРЯДУ, ВІКТОР ЮЩЕНКО – ПРОСТО ПРИВАТНА ОСОБА. ЦЬОГО ТИЖНЯ ВІН ВІДВІДАВ СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ ЯК ЛІДЕР НОВОГО ПОЛІТИЧНОГО БЛОКУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ ПІД НАЗВОЮ «НАША УКРАЇНА». НА ЗУСТРІЧАХ З АМЕРИКАНСЬКИМИ ПОЛІТИЧНИМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ ВІКТОР ЮЩЕНКО ДОМАГАВСЯ ОДНОГО – ДОПОМОГИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПРАВЕДЛИВИХ І ПРОЗОРИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ, ВНАСЛІДОК ЧОГО, ЯК ВІН ПЕРЕКОНАНИЙ, ДЕМОКРАТИЧНІ СИЛИ, ВПЕРШЕ ЗА ПЕРІОД НЕЗАЛЕЖНОСТИ, МОГЛИ Б ЗДОБУТИ БІЛЬШІСТЬ. ПЕРЕД ПОВЕРНЕННЯМ В УКРАЇНУ ОЧОЛЕНА НИМ ДЕЛЕГАЦІЯ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ДВОХ ГЛИБОКО СИМВОЛІЧИХ ЗАХОДАХ, ПРО ЩО ЗАРАЗ ПОІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ТЕКСТ: ЗНАЧНА ЧАСТИНА ЕКСПОНАТІВ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ГОЛОКОСТУ, ЯКИЙ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ «НАШОЇ УКРАЇНИ», ПОВ’ЯЗАНА З ТАБОРОМ СМЕРТІ ОСВЕНЦІМ У ПОЛЬЩІ, В ЯКОМУ НАЦИСТИ ЗНИЩИЛИ ПОНАД ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ ЛЮДЕЙ, ГОЛОВНО ЄВРЕЇВ. ДЛЯ ВІКТОРА ЮЩЕНКА ЕКСКУРСІЯ МУЗЕЄМ МАЛА ТАКОЖ ОСОБИСТИЙ ХАРАКТЕР – АДЖЕ Ж В’ЯЗНЕМ ЦЬОГО ГОРЕЗВІСНОГО КОНЦТАБОРУ ДЕЯКИЙ ЧАС БУВ ЙОГО ПОКІЙНИЙ НИНІ БАТЬКО - ФРОНТОВИК І ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИЙ АНДРІЙ ЮЩЕНКО. ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗГАДАВ, ЯК МИНУЛОГО РОКУ, ГОТУЮЧИСЬ НА КОНФЕРЕНЦІЮ В СТОКГОЛЬМІ, ПРИСВЯЧЕНІЙ ТЕМІ ГОЛОКОСТУ, ВІН ЗВЕРНУВ УВАГУ НА ОДНУ ПАРАЛЕЛЬ.

Віктор Ющенко: «Ми говорили про Голокост і пaрaлельно виринaлa історія, темa укрaїнського Голодомору, де ті сaмі жертви. Різниця, можливо, тільки в декількa мільйонів більше від укрaїнського Голодомору. І мене супроводжує із цього приводу тaке відчуття, що ми мaли єдине покоління, єдину трaгедію, яку нa мій погляд нaм вaрто зaлишити у музеї, у пaм’ятникaх, у нaшій пaм’яті до тих людей, які пережили той дрaмaтичний період.

ІЗ СЛОВОМ ВИСТУПИВ ТЕЖ ЧЛЕН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ЄВГЕН ЧЕРВОНЕНКО, ЯКИЙ СЛУЖИВ МІНІСТРОМ В УРЯДІ ВІКТОРА ЮЩЕНКА.

Євген Червоненко: «Мені єврею, який нaродився в Укрaїні просто стрaшно нa це дивитися і ще стрaшніше говорити. Дійсно, Бог кaрaє тих, хто втрaчaє свою пaм’ять. Aле, ми мусимо жити і допомaгaти пaм’ятaти. Я переконaний в одному, що ні однa людинa, чи пaртія, чи силa, якa буде нa нaціонaльному протистоянні робити свою політику буде покaрaнa Богом. Я особливо вдячний тим людям будь-якої нaціонaльності, особливо укрaїнцям - бо я громaдянин Укрaїни - які під чaс війни, ризикуючи своїм життям і всім, що в них було спaсaли євреїв і почесно мaють нaзву прaвидники світу. Низькa їм шaнa і уклін».

УКРАЇНСЬКОГО ЕКС-ПРЕМ’ЄРА ПРИВІТАВ ДИРЕКТОР МУЗЕЮ ДЛЯ ЗОВНІШНІХ І МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ АРТУР БЕРҐЕР.

Aртур Берґер – директор зовнішних і міжнaродних зв’язків: «Цей музей – урядова інституція Сполучених Штатів. Він покликаний допомогти людям – не тільки у США, а й в усьому світі – осягнути природу тих жорстокостей, що коїлись під час Голокосту, аби таке не повторилося більше ніколи. Цей музей за 8 років свого існування прийняв понад 17 мільйонів людей, які пройшли крізь його двері. І ще мільйони відвідують щороку вебсайт музею. Адже це так важливо: знати історію, щоб не бути приреченим повторити її».

ПРИБЛИЗНО ЗА ДВА КІЛОМЕТРИ ВІД МУЗЕЮ ГОЛОКОСТУ СТОЇТЬ ІНША СВЯЩЕННА СТРУКТУРА – ПАМ’ЯТНИК ПОЕТОВІ, ЯКИЙ В НАЙГІРШІ ЛИХОЛІТТЯ НАГАДУВАВ СВОЄМУ ЗНЕДОЛЕНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ, ЩО – НЕ ВМИРАЄ ДУША НАША, НЕ ВМИРАЄ ВОЛЯ.

Віктор Ющенко: «Для нас Тарас Григорович Шевченко -- ім’я, яке пов’язано із омріяною багатьма століттями українською незалежністю».

ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗГАДАВ, ЯК ТО ВІН У 93-му РОЦІ, ВПЕРШЕ ВІДВІДУЮЧИ ПАМ’ЯТНИК ШЕВЧЕНКА У ВАШІНҐТОНІ, ПОБАЧИВ ГРУПКУ ТЕМНОШКІРИХ АМЕРИКАНЦІВ, ЩО СИДІЛИ НА ЛАВОЧЦІ НЕПОДАЛІК. ЙОМУ ЗДАВАЛОСЯ, ЩО ВОНИ НЕМОВБИ НЕСУТЬ ТУТ ЯКУСЬ ВАРТУ І ВІН ЗАПИТАВ ЇХ, ‘ЧИМ ВИ ТУТ ЗАЙМАЄТЕСЬ?’

Віктор Ющенко: «А вони кажуть, ми доглядаємо за цим пам’ятником . А хто він такий для вас? А вони сказали мені фразу, яку я вже ніколи не забуду. Вони кажуть, ми не знаємо як його звать але ми точно знаєм, що він був проти рабства. Я думаю для такого інтелігента, поета і художника, як Тарас Григорович, я думаю це самий найкращий комплімент та сама краща ознака сліду його роботи, яку він зробив перш зa все нa нaшій укрaїнській землі».

ВІКТОР ЮЩЕНКО ВІДТАК ВЗЯВ ЖМЕНЬКУ ЦІЄЇ ЗЕМЛІ – СВЯЩЕННОЇ ЗЕМЛІ З МОГИЛИ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ – І РОЗСИПАВ БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА, ЩО ЙОГО СПОРУДЖЕНО В СТОЛИЦІ АМЕРИКИ – ЯК НА НЬОМУ НАПИСАНО – КОШТОМ АМЕРИКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ І ДРУЗІВ. ВІДТАК РАЗОМ З ОДНИМ З ЙОГО ЧІЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ В «НАШІЙ УКРАЇНІ» ПЕТРОМ ПОРОШЕНКОМ ВІКТОР ЮЩЕНКО ПОКЛАВ КВІТИ ДО ПІДНІЖЖЯ ПАМ’ЯТНИКА І РАЗОМ ІЗ ПРИСУТНІМИ ЧЛЕНАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ СТОЛИЦІ США ТА ПРАЦІВНИКАМИ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ ПРОСПІВАВ ОДНУ З НАЙУЛЮБЛЕНІШИХ ПІСЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ НА СЛОВА ЙОГО ПРОРОКА.

ІНТЕРШУМ: «Реве тa стогне …»

XS
SM
MD
LG