Спеціальні потреби

Острівець миру - 2001-11-06


ВСТУП: ПAДІННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ СТВОРИЛО ШИРОКИЙ РAДІУС РУЇНИ. AЛЕ НA СAМІЙ МЕЖІ ХAОСУ ЗAЛИШИВСЯ ОСТРІВЕЦЬ МИРУ І ЗAТИШКУ. СПОРУДЖЕНА 235 РОКІВ ТОМУ КAПЛИЦЯ СВЯТОГО ПAВЛA ПРИКРAШAЄ НЬЮ-ЙОРК З ЧAСІВ КОЛИ AМЕРИКA БУЛA ЩЕ КОЛОНІЄЮ ВЕЛИКОБРИТAНІЇ. СЕРЕД СПЛЮНДРОВAНОГО ФІНAНСОВОГО РAЙОНУ МІСТA ЦЕРКОВЦЯ ЯКИМСЬ ЧУДОМ ВИСТОЯЛA І ЗAРAЗ ВИКОНУЄ ВAЖЛИВУ МІСІЮ.

ТЕКСТ: ОСТАННІ ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ЦЕРКВА СВЯТОГО ПАВЛА СТОЯЛА ПРОСТО В ТІНІ СВІТОВОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ. КОЛИ ВЕЖІ ВПАЛИ, РУЙНУВАННЯ Й СПУСТОШЕННЯ ДОСЯГЛИ САМОЇ ЦЕРКОВНОЇ БРАМИ, АЛЕ ЯКИМСЬ ДИВОМ СПИНИЛИСЬ – НАВІТЬ ШИБКИ НЕ ВИБИЛО В ЦЕРКОВНОМУ ВІКНІ.

Пaстор Ліндон Геррис: «Ми – каплиця епіцентру».

ПРЕВЕЛЕБНИЙ ЛІНДОН ГЕРРІС – ПАСТОР КАПЛИЦІ СВЯТОГО ПАВЛА. ВІН БУВ ВСЬОГО ЗА КІЛЬКА КВАРТАЛІВ ЗВІДСИ, КОЛИ ПОЧАВСЯ ТЕРАКТ.

Пaстор Ліндон Геррис: «Стільки людей бігало всюди в паніці. Ми заводили їх всередину церкви, задля безпеки. І це було просто неймовірно. Ми почали службу, і люди почали прибувати, молились і співали».

ПАРАФІЯНКА ЦЕРКВИ НЕНСІ НАЙНД КИНУЛАСЬ СЮДИ ПІСЛЯ УДАРУ ПЕРШОГО ЛІТАКА.

Ненсі Нaйнд – пaрaфіянкa: «Бачила, як врізався в перший будинок».

І ЩО ВИ ЗРОБИЛИ?

Ненсі Нaйнд – пaрaфіянкa: «Пішла просто до церкви. Знала, що мушу там бути».

ДЕРЕВА ПОЗАДУ ЦЕРКВИ ЗАТРИМАЛИ НАДІННЯ УЛАМКІВ. ЛІНІЯ РУЙНУВАНЬ ПРОЛЯГЛА КРАЄМ ЦЕРКОВНОГО ЦВИНТАРЯ, ЛИШИВШИ ХРАМ НЕУШКОДЖЕНИМ.

Пaстор Ліндон Геррис: «Це чудо. Не можу отямитись, що церква заціліла».

ВОНА ЗАЦІЛІЛА, МАЮЧИ ДВІСТІ ТРИДЦЯТЬ П”ЯТЬ РОКІВ. ЦЕ НАЙСТАРІША ГРОМАДСЬКА БУДІВЛЯ, ЩО ПРОДОВЖУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИСЬ, НА ОСТРОВІ МАНХЕТТЕН В НЬЮ-ЙОРКУ. ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ АМЕРИКИ ДЖОРДЖ ВАШИНГТОН МОЛИВСЯ ТУТ. ПІСЛЯ ТРАГЕДІЇ ЦЕРКВА СТАЛА ПРИТУЛКОМ ДЛЯ РЯТУВАЛЬНИКІВ. ТЕПЕР ПАРАФІЯНИ РОЗНОСЯТЬ ОБІДИ РОБІТНИКАМ, ЯК ОЦЕЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ.

ІНТЕРШУМ – поліцейський: «Волонтери – чудові. Все ладні для нас зробити».

РЯТУВАЛЬНИКИ ЙДУТЬ СЮДИ ПЕРЕПОЧИТИ, ПОДРІМАТИ … І ПОМОЛИТИСЬ. ОТЦЯ ГЕРРІСА НЕПОКОЇТЬ ДУХОВНА ТРАВМА, ЗАВДАНА ТЕРАКТАМИ.

Пaстор Ліндон Геррис: «У них не було ще навіть справжньої передишки, щоб оговтатись від болю, який вони відчувають. Це написано в деяких на обличчі. Багато часу спливе, поки це загоїться. Нам треба також пам”ятати слова Псалмоспівця: “в скорботі мине ніч, та ранок принесе радість”».

В ОТЦЯ ГЕРРІСА СВОЄ ВЛАСНЕ ПОЯСНЕННЯ – ЧОМУ РУЙНАЦІЯ СВІТОВОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ ЗУПИНИЛАСЬ НА САМОМУ ПОРОЗІ ЦЕРКВИ СВЯТОГО ПАВЛА.

Пaстор Ліндон Геррис: «Мабуть, це нас минуло не тому, що ми святіші за всіх, а тому, що в нас тепер велика праця попереду».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG