Спеціальні потреби

Актуально

Політична сатира - 2001-06-27

ВСТУП: АМЕРИКАНСЬКІ ПОЛІТИКИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРЕЗИДЕНТИ Є: НЕКОМПЕТЕНТНІ, НЕЧЕСНІ, АМОРАЛЬНІ І НЕПОІНФОРМОВАНІ. НЕ МИНАЄ ДНЯ, ЩОБ ТАКОГО РОДУ ЕПІТЕТОМ ХТОСЬ ІЗ КРИТИКІВ НЕ НАГОРОДИВ ВИСОКОПОСАДОВЦІВ. АМЕРИКАНЦІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО КРИТИКА НЕОБХІДНА, АБИ ВКАЗАТИ НА СЛАБКІ МІСЦЯ ПОЛІТИКИ ЧИ ОГРІХИ ПОЛІТИКІВ. МОЖЛИВО НІХТО ТАК ДОТЕПНО НЕ ВИКОНУЄ РОЛЬ КРИТИКІВ ЯК … КОМІКИ. ПРО ОДНОГО З НАЙВІДОМІШИХ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ІНТЕРШУМ – відкриття телепрограми: «Thank you. Good evening. Thank you»!

КОМІК МАРК РАССЕЛ КЕПКУЄ НАД АМЕРИКАНСЬКОЮ ПОЛІТИКОЮ І ПОЛІТИКАМИ ОСЬ УЖЕ ПОНАД 40 РОКІВ. ЙОГО ДОТЕПИ ЛУНАЮТЬ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ, НИМИ РЯСНІЄ ПРЕСА Й ІНТЕРНЕТ. ДАЙТЕ ЙОМУ ПІАНІНО І СЛУХАЧІВ – І ВІН ВИСМІЄ НЕДОРЕЧНОСТІ ПОЛІТИКИ, ЗМУСИВШИ СМІЯТИСЬ І ВАС. ЦЕ ЖАНР, ЗНАНИЙ ЯК «ПОЛІТИЧНА САТИРА».

ІНТЕРШУМ – спів

Марк Рассел – комік: «Це означає брати на кпини. Це загальний термін – хоч би ви глузували з ситуації, а хоч з публічної постаті … Була така класична історія, що звалася ‘Голий король’».

Президент Клінтон: «Я не мав сексуальних стосунків з тією жінкою».

Марк Рассел - комік: «Щодо нашого останнього короля – часом він буквально бував без одягу в Білому Домі».

МАРК РАССЕЛ ПРАЦЮЄ В СЕБЕ ВДОМА, ЗАНОТОВУЮЧИ ДУМКИ, ЩО СТАНУТЬ МАТЕРІАЛОМ ДЛЯ ЙОГО ЧИСЛЕННИХ РЕПРИЗ. ТАКІ ПОДІЇ, ЯК ЗІТКНЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ТА КИТАЙСЬКОГО ВІЙСЬКОВИХ ЛІТАКІВ, У КОЖНОГО НА СЛУХУ.

Марк Рассел - комік: «Китай робить абсурдне твердження, мовляв: ‘ваш пропелерний літак врізався в наш реактивний … тобто, (пауза) ви вдарили своїм носом мій кулак’».

Марк Рассел - комік: «Я – частина рівноваги. Сатира, гумор на актуальні теми є частиною рівноваги. Без цього ми були б лиш ляльками, що кланяються доземно лялькарю».

ЕКСПЕРТ ІЗ СВОБОДИ ПРЕСИ, ПОЛ МАК-МЕСТЕРЗ З ОРГАНІЗАЦІЇ «FREEDOM FORUM» ВВАЖАЄ ПОЛІТИЧНИЙ ГУМОР ВАЖЛИВИМ ЗАСОБОМ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПЕРПЕКТИВИ.

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Політична сатира і гумор чудово вписуються в цю традицію і, на мій погляд, вкрай необхідні здоровій і життєздатній демократії».

Ведучий: «Із студії Ен-Бі-Сі – програма ‘Сьогодні увечорі’ з Джеєм Лено…»!

МАК-МЕСТЕРЗ ВВАЖАЄ, ЩО НІЧНІ ШОУ НА АМЕРИКАНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ МАЮТЬ ЯВНИЙ ВПЛИВ НА ГЛЯДАЧІВ.

Джей Лено – комік: «Спеціальне повідомлення. Щойно з Білого дому… Жовтий кіт президента Буша, Ерні, пропав безвісти…»

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Не можу уявити, щоб на думки і дії людей – від тих, що посідають найвищі пости в країні і до тих, що сидять вдома перед телевізором – не впливало в той чи інший спосіб те, що закладено в політичному гуморі чи сатирі».

Ведучий: «Вечірнє шоу з Девідом Леттерманом»!

ЕКС-ПРЕЗИДЕНТ КЛІНТОН ЩЕ ДОВГО БУДЕ ОБ’ЄКТОМ ГЛУЗУВАНЬ ЧЕРЕЗ СВІЙ ГОРЕЗВІСНИЙ РОМАН З ПРАКТИКАНТКОЮ БІЛОГО ДОМУ.

Дейвид Леттермен – комік: «Сьогодні Ти президент США, а назавтра купуєш пиво для якоїсь шльондри в барі. (пауза) … Ба ні, заждіть! Даруйте! Він робив це, коли був президентом»!

І ВСЕ Ж НИНІШНЯ ВЛАДА – ПРЕДМЕТ НАЙПРИСКІПЛИВІШОЇ САТИРИ, І ПРЕЗИДЕНТ БУШ ОТРИМУЄ СПОВНА ЗА СВОЇ ЛІНГВІСТИЧНІ ОГРІХИ.

Марк Рассел - комік: «Та краще за нашого Президента, що віддав себе справі народної освіти, не скажеш, і я цитую: ‘Якщо учень підтягнеться з читання, то його чи вона зможе скласти тест’. (пауза) … Авжеж, його має рацію»!

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Демократія живе, поки громадяни мають максимальну свободу критикувати своїх лідерів. Сатири та політичного гумору це стосується безпосередньо».

ІНТЕРШУМ – Марк Рассел на сцені: «Тим часом Білий дім піднявся по тривозі. Вони зібрались у Воєнній кімнаті, озброєні п’ятьма словниками…»!

ПОЧИНАЮЧИ ЯК ПОЛІТИЧНИЙ САТИРИК, РАССЕЛ ПОБОЮВАВСЯ, ЧИ НЕ ВСКОЧИТЬ З ТИМ У ХАЛЕПУ.

Марк Рассел - комік: «Мало того, що я працював у Вашингтоні – я працював у барі за квартал від Капітолію. І коли самі політики не бували там, бували їх підлеглі. І я міркував собі: ‘Хлопче, тебе можуть звільнити, і ти не зможеш вивчити своїх дітей у коледжі, не зможеш платити за хату’. Я більше про це не турбуюсь. І ось що я вам скажу. Обмежень не існує. Жодних».

ІНТЕРШУМ:

І ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО АМЕРИКАНСЬКИМ ПОЛІТИКАМ НІДЕ НЕ ЗАХОВАТИСЬ ВІД МАРКА РАССЕЛА ТА ІНШИХ КОМІКІВ, ГОТОВИХ ПІДХОПИТИ Й ВИСМІЯТИ ЇХ СЛАБКОСТІ ТА ПОМИЛКИ.

ІНТЕРШУМ – спів

Вебсторінка Марка Рассела:

http://www.markrussell.net/index.html

Вебсторінка «Форуму свободи»:

http://www.freedomforum.org/

Всі новини дня

Швейцарія продасть танки Німеччині, щоб замінити надані Україні

Німецький танк Леопард-2 на озброєнні швейцарської армії

Німецький уряд привітав компромісне рішення Швейцарії, що дозволяє німецькій компанії Rheinmetall викупити у швейцарців кілька десятків танків Леопард-2 для поповнення арсеналів, з яких надана допомога Україні.

Жорсткі швейцарські закони про нейтральність забороняють пряме і навіть непряме постачання зброї до країн, які ведуть війну.

Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни.
Віола Амгерд

Швейцарія, яка не входить ні в НАТО, ні в ЄС дотримується нейтралітету вже сотні років і уникла прямої участі в обидвох світових війнах, які вирували у Європі.

Але після відкритого російського вторгнення в Україну Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії і заявляє про невійськову підтримку України.

Компромісне рішення з Німеччиною полягає у запевненнях Берліна, що танки з Швейцарії залишатимуться на території Німеччини, або в якійсь з країн НАТО чи ЄС.

Йдеться про частину з 96 танків Леопард-2, які Швейцарія раніше придбала в Німеччині.

26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Леопард-2, щоб надалі продати їх Німеччині.

«Ми дуже задоволені і вдячні за це рішення, - цитує агенція Reuters німецького посла Міхаеля Флюґґера з інтерв'ю швейцарському телебаченню. - Нам ті танки потрібні. Вони заповнять порожнини у нас і в наших європейських партнерів».

Посол також натякнув, що Швейцарія, як провідний експортер зброї, мала б удосконалити свої закони.

«Ми разом з партнерами в НАТО закупили у Швейцарії багато зброї, устаткування, частин та боєприпасів і тепер ми хотіли б передати частину того Україні», - сказав посол.

Раніше Швейцарія заблокувала низку пропозицій постачання виробленої у Швейцарії зброї, яку українцям були готові надати Німеччина, Данія та Іспанія.

Міністерка оборони Швейцарії Віола Амгерд натякнула на бажання шукати компроміси.

«Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни», - сказала Віола Амгерд швейцарському мовнику SRF.

«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

На цьому зображенні показано момент попадання ракети в штаб російського Чорного флоту в Севастополі, п’ятниця, 22 вересня 2023 року. (Кримський Telegram-канал через AP)
Українські сили спеціального призначення заявили, що «уточнюють інформацію» з приводу загибелі командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова після того, як на російському державному телебаченні показали відео з його участю.
«Як відомо, внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих командувач ЧР РФ. Багато кого досі так і не вдалося ідентифікувати через розрізненість фрагментів тіл, – мовиться у повідомленні сил спеціального призначення у Facebook. – Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим - наші підрозділи уточнюють інформацію».
У вівторок російське телебачення показало кадри наради військових та міністра оборони Сергія Шойгу, у якій дистанційно брав участь адмірал Соколов.
Коли було знято відео, невідомо.

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».

В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.

«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.

На брифінгу у Білому домі речниця адміністрації сказала у вівторок, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії, але ще зарано щось коментувати.
«Ми бачили звіти і, звичайно, ми знаємо про відео. Зараз мені просто нема чого підтверджувати», – відповіла Карін Жан-П'єр у відповідь на запитання журналістів.
Колишній радник Пентагону, співзасновник організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович каже, що
розвідки США та Великобританії не підтвердили твердження українських спецслужб про вбивство Соколова. На його думку, вони мали б мати засоби електронного стеження, що «підтверджує вбивство такого високопоставленого офіцера».
При цьому він додає, що незалежно від того, чи Соколов загинув при українському ударі по штабу ЧФ РФ, розмова про нього відвертає увагу від українського успіху.
Як повідомляв Голос Америки раніше, британська розвідка вважає, що, що серія ударів, яких українські сили завдали по окупованому Севастополю, значно зменшить можливості російського флоту блокувати українські порти і патрулювати ширшу акваторію Чорного моря.

Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Pentagon Hodges

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.

Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.

“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.

Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.

“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.

Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

Більше

XS
SM
MD
LG