Спеціальні потреби

Мексика та США об’єднують зусилля у боротьбі з наркокартелями


Президент Мексики Філіпе Кальдерон вважає критичним об’єднання і поглиблення співпраці зі США у боротьбі проти наркокартелів. Цю заяву президент зробив після поїздки до найбільш небезпечного міста країни – Хуарез, в якому минулої суботи вбили працівницю консульства США та її чоловіка. Слідчі досі намагаються встановити, чи були вони мішенню вбивць, чи потрапили під перехресний вогонь.

За останні три роки боротьби уряду з кримінальними угрупованнями жертвами сутичок і бойових дій стали понад 15 тисяч людей. Насилля перекинулось і на прикордонні американські штати, адже потік наркотиків, які намагається зупинити президент Кальдерон, спрямований саме до США. Однак і насильство, що супроводжує цю боротьбу теж безпосередньо зачепило Америку та її громадян. Масово поширились викрадення американців з метою викупу. Між картелями розгорнулась боротьба за зони впливу, які раніше контролювали кримінальні елементи, арештовані чи знищені урядом Мексики. Цю війну супроводжують вуличні перестрілки та вбивства, які трапляються навіть на території США.

Американські правоохоронці погоджуються з урядом Кальдерона в тому, що найкращий спосіб зупинити насильство та потік наркотиків, це співпраця з мексиканськими колегами. Голова розвідки агентства боротьби з наркоторгівлею штату Техас Ґері Гейл зазначив:

«Реально, ми ніколи не зможемо викорінити торгівлю наркотиками. Але ми можемо впливати на її обсяги. Найкращий спосіб це робити, з нашого досвіду, обезголовити процес. Тобто треба полювати за тими, хто все контролює і всім керує, тобто за лідерами».

За оцінкою американського правоохоронця, трирічна війна уряду Кальдерона з мексиканськими картелями, зупинила велику кількість наркотиків на шляху з Південної Америки до США.

Однак, хоча уряд Мексики воює з торговцями наркотиків за допомогою армії, у деяких районах країни контроль переходить до наркокартелів. На думку американців, аби зменшити їх вплив та їх здатність переправляти наркотики через кордон, важливо об’єднати і підтримувати зусилля правоохоронців по обидва боки кордону. Щоправда, зробити це не легко, адже мексиканські правоохоронні органи не рідко співпрацюють з організованими злочинними групами.

XS
SM
MD
LG