Спеціальні потреби

На ринку з`являються перші тривимірні телевізори
Успіх таких фільмів як «Аватар» та «Аліса у країні чудес», знятих у тривимірному форматі, зробили можливим вихід на масовий ринок телевізорів, які працюють у форматі 3D. Днями на ринок поступили перші 3D телевізори фірм Самсунг та Панасонік вартістю від 2600 до 3300 доларів.

«Аватар», найбільш касовий фільм в історії кіноіндустрії, відкрив двері технології 3D на споживацький ринок. Перший телевізор, що працює із застосуванням тривимірної технології, був проданий подружжю Катцуяма у Нью-Йорку за 3100 доларів.

Глядачі перед своїм домашніми телевізорами зможуть отримати емоції учасників спортивних ігор чи відвідувачів кінотеатрів.

Кінострічка «Аліса у країні чудес» вже випереджає фільм «Аватар» за касовими зборами. І кіностудії запускають все більше кінострічок у тривимірному форматі у виробництво. Але скільки телевізорів, що працюють у системі 3D, можуть бути продані?

За прогнозами дослідницької фірми «Insight Media», продажі зростуть від понад трьох мільйонів у цьому році до п’ятдесяти мільйонів у 2015 році.

Шіро Кітоджіма – президент представництва корпорації Панасонік у США. Він каже, що його компанія провела власне дослідження щодо готовності американців купувати телевізори 3D.

«Наше опитування ста тридцяти споживачів показує, що як тільки вони подивилися програми по телевізору 3D, вони негайно бачать його цінність та готові платити гроші, аби мати такий телевізор вдома.

Очікується, що спортивні програми та фільми, зняті у форматі 3D, найбільше спонукатимуть глядачів купувати домашні телевізори. Спортивний канал ESPN каже, що вони запускають канал ESPN-3D – перший телеканал, що працюватиме виключно у тривимірнoму форматі. Перша спортивна подія, яка буде знята у форматі 3D – цьогорічний Кубок світу з футболу.

Компанія «20th Century Fox» заявила, що вони готують тривимірну версію анімаційного фільму «Льодовиковий період: Ера динозаврів» для програвачів DVD Blue Ray. A супутникова компанія DIRECTV оголосила про запуск трьох тривимірних каналів у червні цього року.

Лорен Ерінсон, редактор журналу «Популярна наука» каже, що програвачі Blue Ray проклали шлях для телевізорів 3D.

«Люди могли бачити ці системи вже довгий час. Але вони починають їх закуповувати зараз, тому, що новий стандарт для програвачів Blue Ray дає їм можливість показувати відео у форматі 3D. Раніше не було можливості подивиться кіно, зняте в 3D вдома, але тепер така можливість з’явилася i тому ці телевізори зараз розкуповуються».

До телевізорів також додаються окуляри 3D. Наразі, купуючи телевізор 3D, ви також отримуєте одну пару окулярів. Додаткові окуляри коштують 150 доларів.

Загалом народ сприймає новинку з ентузіазмом.

Можливо, «Аватар» не отримав Оскара як найкращій фільм року, але його внесок у розвиток відеотехнологій –важко переоцінити.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG