Спеціальні потреби

Клінтон закликає  далі  відстоювати права  жінок у світі


Держсекретар США Гилларі Клінтон закликає усіх жінок світу не зупинятись на досягнутому поступі до гендерної рівності, розширення їхніх прав і можливостей, а просувались вперед опираючись на те, що вже ними здобуто. Про міцний і тривалий поступ не може бути й мови, каже вона, якщо жінкам і дівчатам відмовляють у їхніх правах.

Клінтон заявила про це в Комісії ООН зі становища жінок, де було переглянуто поступ зроблений від часу прийняття Пекінської декларації про забезпечення гендерної рівноправності і розширення прав і можливостей жінок у Пекіні в 1995 році. Будучи тоді Першою леді США, вона виступила з доповіддю на четвертій Всесвітній конференції зі становища жінок.

Гилларі Клинтон похвалила жінок усього світу за досягнення в економічній, політичній і громадській ділянках впродовж останніх 15 років і зазначила, що можливості для кращого життя для багатьох мільйонів жінок все ще залишаються поза межами досяжного:

«Жінки і далі становлять більшу частину з усієї кількості бідного, неосвіченого, незабезпеченого і ненагодованого населення світу. У багатьох місцевостях з ними не поводяться, як із повноцінними і рівноправними людьми, які мають власну особистість і прагнення. Натомість до них ставляться, як до нижчого ґатунку істот, які не заслуговують на таке ж трактування і пошану, як їхні чоловіки, їхні сини та їхні батьки».

Клинтон зазначила, що там де жінкам дозволяється брати участь у голосуванні і керувати громадськими установами - уряди працюють ефективніше і є більша підзвітність; там де вони мають можливість працювати і створювати малі підприємства - економіка процвітає; якщо вони мають доступ до освіти і лікарняної опіки - їхні сім’ї та громади в яких вони живуть втішаються добробутом; а коли жінки втішаються рівноправністю - там держава стабільніша, миролюбніша і безпечніша.

«Ми повинні заявити одноголосно, і раз та назавжди, що поступ жінок - це поступ людства; а поступ людства - це поступ жінок», - сказала американський держсекретар.

Звертаючись до переповненої по вінця - як жінками так і чоловіками - аудиторії Клінтон зазначила, що Сполучені Штати вбачають в пригнічуванні жінок загрозу для державної безпеки:

«Президент Обама і я переконані, що гноблення жінок становить загрозу для Сполучених Штатів. Це також є загрозою для загальної безпеки нашого світу. Це пояснюється тим, що страждання жінок і відмова їм у їхніх правах йдуть пліч-о-пліч із нестабільністю в державі».

Держсекретар Клінтон сказала, що включення у закордонну політику відповідних ініціатив для надання допомоги знедоленим жінкам, сприятиме зменшенню такої загрози.

Клінтон виступила в останній день конференції, яку організувала Комісія ООН зі становища жінок. Сполучені Штати були спів-спонсором прийнятої на ній резолюції про подолання материнської смертності. Там було також прийнято кілька інших рішень, зокрема, про сприяння поліпшенню економічних можливостей для жінок, та заборону традиційного каліцтва жіночих статевих органів у деяких країнах світу. Учасники конференції привітали пропозицію Організації Об’єднаних Націй створити спеціальну установу для вирішення жіночих питань та для подальшої підтримки гендерної рівності у світі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG