Спеціальні потреби

Байден: близькосхідні  переговори слід відновлювати вже


Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що мирні переговори між ізраїльтянами і палестинцями повинні розпочатись негайно, не зважаючи на контроверсійний план Ізраїлю щодо будівництва 1 600 нових нових житлових приміщень в Східному Єрусалимі.

Під час виступу в Тель-Авівському університеті Байден зазначив, що переговори не повинні гальмуватися. «Коли ми відстрочуватимемо поступ - екстремісти використають наші розходження», - сказав американський віце-президент.

Однак, чільний представник палестинців на попередніх переговорах на Саєб Ерекат сказав, що його сторона не відновлюватиме прямих переговорів із Ізраїлем допоки останній не анулює планів про будівництво нових домівок. Він додав, що палестинці хочуть почути також думку посланника США на близькосхідних мирних переговорах Джорджа Мітчелла.

Віце-президент Байден сказав, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу запевнив його, що проект будівництва поселення не розпочнеться раніше, ніж через кілька років, що дає ізраїльським і палестинським учасникам переговорів досить часу в для полагодження цього питання.

Завершивши свою подорож до Ізраїлю та палестинських територій, Байден відбув до Йорданії для переговорів із королем Абдуллою.

Під час зустрічі з віце-президентом США прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу висловив жаль з приводу рішення Міністерста внутрнішіх справ його країни оголосити про плани будівництва нових житлових об`єктів в Східному Єрусалимі якраз під час візиту до Ізраїлю Джозефа Байдена.

Оголошення ініціативи збіглося в часі з новими зусиллями США відновити ізраїльсько-палестинський мирний процес. В заяві, виданій офісом Нетаньягу, названо прикрим співпадання двох подій. Байден негайно піддав критиці ініціативу, назвавши її такою, що підриває довіру між сторонами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG