Спеціальні потреби

Безпеку лазерної корекції зору піддають сумніву


Лазерна корекція зору – хірургічна операція, яка вже довгий час використовується для того, щоби виправляти людям зір, а також позбавити їх необхідності носити контактні лінзи та окуляри. Цю процедуру у США схвалили ще 15 років тому, але нещодавно один з колишніх регуляторів висловив занепокоєння щодо безпеки цього хірургічного втручання. Дослідження наслідків лазерної корекції зору у світі показують, що 95% людей задоволені отриманими результатами.
Лазерна корекція зору полягає у тому, що лікарі за допомогою лазера змінюють форму рогівки ока для покращення зору. Американські військові вважають цю технологію настільки безпечною, що досить часто проводять корекцію зору солдатам, які мають бути відправлені на місце дислокації.

Втім, дехто з людей, котрі перенесли лазерну операцію на оці, назавжди зіпсували собі зір. Їм двоїться в очах, вони погано бачать у темряві, тощо. Дехто навіть втратив через це роботу і не може виконувати найнеобхідніші функції, як, наприклад, водити авто.

Тепер Морріс Вакслер, який очолював комісію Адміністрації з контролю за продуктами харчування та ліками, відповідальну за оцінку наслідків лазерної корекції зору, говорить, що про ці побічні ефекти було відомо раніше:

«Все це можна знайти у записах агентства, а також хірургів. Люди весь час знали, що ці проблеми виникають, але, як виглядає, поки немає плану, як їх вирішити».

Вакслер каже, що адміністрація повинна була встановити якісніший контроль і запровадити жорсткіші стандарти. Тепер же комісія розслідує звіти пацієнтів, яким операція завдала шкоди, і працює над дослідженням післяопераційних проблем. У додаток вона вимагає від виробників обладнання, яке використовується під час лазерної корекції зору, дотримуватися певних стандартів. А тим, хто думає зробити собі лазерну корекцію зору, Морріс радить наступне:

«Прочитайте все, що тільки можете. Не спішіть з цим. Ви повинні знати про найгірші наслідки, які можуть статися з вашими очима після операції і бути певними, що ви зможете з цим жити».

Доктор Пенні Асбелл, яка робить корекцію каже, що люди повинні розуміти – ця операція не для кожного:

«Інколи замість того, щоби спитати у хірурга, скільки лазерних корекцій зору він зробив, варто запитати, скільки операцій він відмовився робити».

Адміністрації за контролем продуктів харчування та ліками не регулює медичну практику у США. Втім, вона має повноваження регулювати хірургічне обладнання.

XS
SM
MD
LG