Спеціальні потреби

ЄС подає Україні сигнал про ймовірне членство


<!-- IMAGE -->

Європейський парламент ухвалив у четвер рішення, яким закріпив за Україною право подати заявку на членство в ЄС. Резолюцію такого змісту підтримали члени цього органу Євросоюзу. «Оскільки Україна є європейською країною і, відповідно до статті 49 угоди про ЄС, може звернутися за членством в ЄС, як усі європейські країни, що сповідують принципи свободи, демократії, поваги прав людини та основ свобод, а також верховенства права», – говориться в одному із пунктів резолюції.

Документ також пропонує Раді ЄС надати Єврокомісії мандат для перегляду існуючих двосторонніх угод про візовий режим. Зазначається мета встановлення безвізового режиму, а в середньостроковій перспективі відмова від плати за візи для українських громадян.

Європарламент зазначає, що угода про вільну торгівлю між Києвом і Брюсселем має забезпечити поступову інтеграцію України до спільного європейського ринку. Депутати також висловили заклик продовжити розробку договірної бази щодо надійного транзиту до країн ЄС газу на нафти.

В Україні розцінили рішення Європарламенту як сигнал підтримки європейських прагнень країни. Про це прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила під час зустрічі у Києві із президентом Європейського парламенту Єжи Бузеком.

«Це довгоочікуваний сигнал про те, що Київ зможе подати заявку на вступ до Європейського Союзу. Це є надзвичайно важливим сигналом для всіх громадян. Україна бачить основу для консолідації свого народу якраз в прагненні обрати європейський шлях», – зазначила глава уряду.

Юлія Тимошенко назвала найбільш актуальним питанням двосторонніх відносин з ЄС завершення переговорного процесу та укладення Угоди про асоціацію, складовою якої є створення зони вільної торгівлі: «Українська сторона налаштована на конструктивний діалог та досягнення реальних домовленостей щодо інтеграції української економіки до спільного ринку ЄС».

Своєрідний сигнал Євросоюзу подав і президент Віктор Янукович, який у четвер ступив на посаду. Він підтвердив, що свій перший закордонний візит у ранзі глави держави хоче здійснити до Брюсселя. «Я планую відвідати Брюссель наступного тижня», – сказав він. В адміністрації президента кажуть, що поїздка запланована на 1 березня.

XS
SM
MD
LG