Спеціальні потреби

Прокурор допомагає реабілітувати молодих злочинців

Cі-Ті Вільсон – успішний прокурор в одному з повітів штату Меріленд. Дивлячись на його сімейний та професійний успіх, важко повірити, що Вільсон виростав у прийомній родині, де зазнавав постійного фізичного знущання та насилля. Тепер він допомагає сотням підлітків долати проблеми, через які йому самому довелося пройти.

Cі-Ті Вільсон займається справами молодих порушників закону в суді штату Меріленд. Серед злочинів, які він розглядає: пограбування, крадіжки автомобілів, вбивства. Про молодих порушників закону він каже:

«Багато з них – неповнолітні. Минулого тижня суддя виніс вирок ув’язнення майже на 20 років трьом підліткам, яким зараз всього лише 17».

Вільсон каже, що життя багатьох з цих малолітніх злочинців подібне до його минулого. Сі Ті – найстарший з 17 дітей матері-одиначки, яка зловживала алкоголем і наркотиками. У 14-річному віці його забрала служба у справах дітей. Це був останній раз, коли він бачив свою матір, про що каже:

«Вона знала, що вони приїдуть мене забрати. Вона дала мені мою іграшку, виставила мене на сходи, сказала, що тепер я маю бути чоловіком і закрила за собою двері із середини. Я стукав, аби вона пустила мене назад. Я знаю, що вона це зробила, аби мені було краще, але це було дуже важко».

Вільсону довелося пройти довгий і складний шлях від однієї прийомної сім’ї до іншої і нарешті у віці дев’яти років його усиновили. Він розповідає:

«Це, коли моє життя змінилося з поганого на ще гірше. Мій прийомний батько, який займався з дітьми при церкві, був учителем у садочку та лідером бойскаутів, також був педофілом».

До 14-ти років Вільсон переживав знущання і насилля. Коли йому було 18 – він пішов до війська. Він розповідає:

«Служба навчила мене, що можна досягти усього, що поставиш собі за мету».

Після семи років служби в армії Вільсон вирішив стати адвокатом. Закінчивши навчання, він влаштувався на роботу в адміністрацію штату Меріленд. Тоді він помітив, що багато неповнолітніх правопорушників – діти з прийомних сімей. Прокурор Вільсон каже:

«Ви не зупините злочинність, щодня арештовуючи людей та виносячи їм вироки. Вам треба розібратися у причинах проблеми».

Три роки тому Сі Ті почав проводити зустрічі з проблемними підлітками. Він розповідає їм свою історію життя та заохочує повірити у себе і в краще життя:

«Якщо я зміг стати юристом, ви зможете стати ким захочете».

Сотні прийомних дітей прослухали виступи Вільсона.

Раква рік перебував під опікою прийомних батьків, оскільки його рідні були позбавлені волі. Він повернувся до власної родини, але проблеми з поведінкою у школі не припинились. Однак він каже, що промова Вільсона його надихнула:

«Я почувають так, ніби можу досягнути всього – як він, – піти до війська, стати підприємцем чи юристом».

Втім, сам Вільсон каже, що всім завдячує своїм трьом донькам. Вони навчили його батьківській любові, яку сам він у дитинстві ніколи не знав.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG