Спеціальні потреби

Партія регіонів підготувала нову коаліційну угоду


Партія регіонів розробила і надала голові Верховної ради проект коаліційної угоди. Про це заявив сам спікер Володимир Литвин.

У документі містяться загальні підходи до формування і діяльності об’єднання фракцій. Наразі це універсальний документ, і в ньому не вказано, які фракції увійдуть до складу коаліції та хто які посади обійматиме.

Регіонали пропонують парламентським фракціям об’єднатися довкола кількох принципових речей. Проект документу надрукувало інтернет-видання «Українська правда».

У сфері економіки йдеться у першу чергу про подолання кризи, масштабну модернізацію національного виробництва, впровадження енергозбереження, зміцнення конкурентних позицій вітчизняного виробника на основі широкого застосування інвестиційно-інноваційної моделі розвитку з метою входження України до 20 найбільш економічно розвинених країн світу.

Регіонали пропонують боротися з корупцією, детінізувати економіку та легалізувати капітали некримінального походження, забезпечити прозору приватизацію державного майна шляхом впровадження аукціонного принципу для залучення приватних інвесторів.

У сфері гуманітарної політики мовне питання регіонали пропонують вирішити на базі норм міжнародного права, Європейської хартії регіональних мов і мов національних меншин.

Щодо зовнішньої політики найцікавіша теза – «Закріплення на законодавчому рівні позаблокового статусу України, що означає неучасть України у військово-політичних союзах інших держав. Продовження конструктивного співробітництва з НАТО з усіх питань, що становлять взаємний інтерес».

Також пропонується економічна інтеграція на пострадянському просторі на засадах національних інтересів України та принципах СОТ, розвиток взаємовигідного співробітництва з країнами СНД.

І одночасно - забезпечення виконання Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, формування міждержавних механізмів стратегічного партнерства на засадах ефективного і взаємовигідного співробітництва.

БЮТ вже заявив, що в коаліції з регіоналами себе не бачить, відтак, ймовірними кандидатами до неї мають стати Блок Литвина та Наша Україна. Поки що нашоукраїнці ніяк не коментують записані в проекті документа норми.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG