Спеціальні потреби

‘Джипсі джаз’ знаходить нових послідовників у США
У Сполучених Штатах дедалі більше набирає популярності унікальний стиль французької музики – джипсі джаз, який зародився ще перед Другою світовою війною. І якщо він добре відомий у багатьох європейських країнах, то у США клуби, у яких грають джипсі, можна вважати родзинкою для музичних гурманів.

Мелодійні звуки в одній кав`ярні на Флориді мимоволі переносять її відвідувачів у Париж 30-их років минулого сторіччя. Кук Тріо грає джипсі джаз. Гітарист тріо Джейсон Кук не приховує свого задоволення цим стилем:

«Це дуже радісний, не приглушений метод гри, який виходить за рамки. Знаєте, це як чиста гітарна музика».

Джипсі джаз зародився у Франції у 1930-их роках. Ключова роль у розвитку цього стилю належить гітаристу Джанґо Рейнгардту, який виростав у циганських таборах біля Парижа. Рейнгардт грав на гітарі лише двома чи трьома пальцями, що намагаються тепер робити його послідовники. Басист тріо Кук – Кайл Джонс каже, що музика Рейнгардта відрізняється ритмічною грою гітари.

«Гітара задає весь ритм. Вона як пульс. Її ще називають помпою, і це справді так, тому що вона веде музику уперед».

Кук тріо ставить собі за мету популяризувати джипсі джаз, який залишається маловідомим американській аудиторії. Але навіть через півстоліття після смерті винахідника цього стилю, його музика живе і має послідовників.


Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG