Спеціальні потреби

Помер колишній держсекретар США Гейґ


<!-- IMAGE -->

У віці 85-ти років помер колишній державний секретар США, генерал американської армії у відставці і в минулому кандидат на посаду президента Сполучених Штатів Александр Гейґ.

Родичі кажуть, що він помер у суботу у лікарні міста Балтимор, що неподалік Вашингтона. Причиною смерті стали ускладнень, які виникли під лікування інфекційного захворювання.

Президент Барак Обама уже надіслав свої слова співчуття, в яких назвав Гейґа великим американцем, що віддано служив своїй країні.

Александeр Гейґ був радником трьох президентів - Річарда Ніксона, Джеральда Форда та Рональда Рейґана. Після своєї військової кар`єри, під час якої він встиг взяти участь у Корейській війні та війні у В`єтнамі, Гейґ у 1970 році перейшов на роботу у Білий дім до президента Ніксона, ставши радником з питань національної безпеки. Згодом він недовго працював в адміністрації Джеральда Форда перед тим, як стати одним із командирів військ НАТО у Європі. А у 1981-му Гейґ повернувся у Вашингтон де, протягом року, працював державним секретарем США при президентові Рональдові Рейґані.

Однак в пам`яті багатьох американців Гейґ залишиться заявою, з якою він виступив, коли президента Рейґана госпіталізовано 1981 з кулевими пораненнями після замаху на його життя. Гейґ, як держсекретар, тоді сказав, що «справами тепер керую я», пояснивши, що правонаступництво слідує в порядку: президент, віце-президент, державний секретар. Віце-президент (Джордж Буш-страший) на час виступу Гейґа перебував в літаку в дорозі з Техасу у Вашингтон. Правові експерти кажуть, що своєю заявою Гейґ насправді допустився двох помилок – по-перше, на час недієздатності президента його обов`язки виконує віце-президент, незважаючи не те, чи фізично він у Білому домі чи ні, і, по-друге, третє місце у порядку правонаступництва займає спікер Палати представників, не держсекретар.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG