Спеціальні потреби

Росія знову погрожує розташуванням ракет


Міністр оборони Росії Анатолій Сердюков заявив, що Кремль може повернутися до планів про розгорнення тактичних ракет Іскандер у Калінінградській області, якщо Москва дійде висновку, що загрожують її безпеці. Сердюков сказав у п’ятницю, що коли «з’являться нові загрози з боку Європи», тоді Росія розгорне ракети близької дальності в області, яка межує з Польщею, що є членом НАТО.

У вересні минулого року Росія заявила, що вона відмовилася від планів про розгорнення ракет близької дальності в районі Калінінграда після того, як президент Барак Обама повідомив про скасування планів щодо протиракетного щита в Європі.

Однак Польща і Румунія недавно погодились прийняти до себе ракети-перехоплювачі наземного базування в рамках нових планів про європейський щит протиракетної оборони.

Росія рішуче виступає проти американського плану. Прем’єр-міністр Путін назвав його головною перешкодою на шляху до досягнення нового договору із Сполученими Штатами про контроль озброєнь.

Американські офіційні особи кажуть, що ця система не скерована проти Росії і що її завданням є захист Сполучених Штатів та їх союзників в разі ракетної атаки з боку Ірану.

Також учора міністр закордонних справ Болгарії заперечив повідомлення, що відбулися офіційні переговори із США про можливість розгорнення частини протиракетного щита на болгарській території. Згідно з повідомленнями, прем’єр-міністр Бойко Борисов підтримує цей план.

План протиракетної оборони Барака Обами – це змінений план, запропонований раніше президентом Джорджем Бушем, який передбачав розгорнення ракетних перехоплювачів у Польщі та Чеській Республіці. Той план також розлютив Росію.

Новий план передбачає побудову протиракетної системи подальше від кордонів з Росією, причому деякі ракетні перехоплювачі були б розгорнені на кораблях навколо Європи і в районі Перської затоки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG