Спеціальні потреби

Пекін викликав посла США, щоб опротестувати зустріч президента Обами з Далай-ламаю


Офіційні особи в Пекіні викликали посла США в Китаї на знак протесту проти зустрічі у четвер президента Барака Обами з духовним лідером Тибету у вигнанні Далай-ламаю.

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що заступник міністра закордонних справ Цуй Тянькай викликав посла Джона Гантсмана, щоб вручити йому гостру ноту протесту з приводу зустрічі американського президента з Далай-ламою.

Через кілька годин після розмов обох лавреатів Нобелівської премії у Білому домі, речник міністерства закордонних справ КНР видав заяву, в якій зазначив, що зустріч завдала шкоди американсько-китайським відносинам.

Речниця посольства США заявила, що Вашинґтон очікував жорсткої відповіді від Пекіна. Вона зазначила, що посол Гантсман сказав віце-міністру Тянькаю, що настав час, щоб обидві країни залишили позаду свої розбіжності і вступили в нову добу співробітництва.

Речниця посольства також відкинула твердження, що зустріч президента Обами з Далай-ламою є ознакою жорсткішої позиції США щодо ставлення Китаю до питання прав людини.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG