Спеціальні потреби

Теффт: США сподіваються на плідну співпрацю з Україною


Надзвичайний і повноважний Посол США в Україні Джон Теффт планує прийти на інавгурацію новообраного президента Віктора Януковича. Про це він сказав кореспондентові «Голосу Америки» під час відкриття оновленої Американської бібліотеки у Києво-Могилянській академії.

«Так, прийду», – відповів дипломат на запитання про те, чи планує він взяти участь в урочистій церемонії інавгурації, призначеній на 25 лютого. При цьому дипломат підтвердив, що запрошення уже отримав. «Усі посли були запрошені, наскільки я розумію», – додав посол США.

Коментуючи нинішню ситуацію в Україні – коли весь світ визнав вибори чесними і демократичними, однак сторона, яка програла, розпочала оскарження результатів у суді – Джон Теффт зауважив:

«Ми висловили свою точку зору щодо виборів. Але існує принцип верховенства права, і прем’єр-міністр Тимошенко може ним скористатися і звернутися до суду – що, власне, зараз і відбувається».

Відповідаючи на запитання про те, чи зміняться відносини між Україною і США після того як новий президент прийде до влади, посол Теффт послався на програмну заяву Білого дому:

«Я хотів би знову процитувати заяву Білого дому, зроблену після того як президент Обама мав розмову з президентом Януковичем і привітав його з обранням. Сполучені Штати очікують на плідну співпрацю з новим керівництвом України, так само як плідно співпрацювали з попереднім керівництвом. Сполучені Штати залишаються надійним і відданим другом України».

Посол зауважив також, що крім співпраці на міжурядовому рівні, важливо розвивати спілкування народу з народом. «І якраз те, що відбувається сьогодні – відкриття оновленої Американської бібліотеки – є прикладом того, над чим Сполучені Штати хочуть працювати тут в Україні: допомагати простим українцям дізнаватися більше про нашу країну і будувати дружні зв’язки з Америкою», - заявив посол США Джон Теффт.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG