Спеціальні потреби

Премії для фільмів для старших віком людей
Щороку журнал Американської асоціації пенсіонерів «ААRP» вибирає переможців конкурсу кращих фільмів для літніх людей. Нагороди – золоті стільці – вручають акторам, яким за 50, чи режисерам фільмів для старшої аудиторії. Втім, як кажуть члени журі, фільмів для чи про старше покоління не так вже й багато.

«Кращим фільмом» для старшої аудиторії цього року стала стрічка Клінта Іствуда «Нескорений» («Invictus»). Говорить редактор журналу «ААRP» Білл Ньюкот:

«Це чудовий фільм про кінець апартеїду в Південно-Африканській Республіці і те, як Нельсон Мандела використав матч з реґбі для об’єднання своєї країни.

Джеф Бриджес став переможцем у номінації «кращий актор віком 50 і більше» за роль кантрі-співака у фільмі «Шалене серце» («Crazy Heart»).

Білл Ньюкот розповідає про актора:

«Він грає роль кантрі-співака, який переживає кризу особистості. Колись він був великою зіркою, і втратив все через алкоголь. Ми знайомимося з героєм в час його упадку і бачимо як фрагменти його життя стають на місце».

Виконання Бриджеса справді вражає. Редактор Ньюкат продовжує:

«Я думаю, він також отримає Оскара, і я радий, що ми першими вручили йому нагороду».

«Кращою акторкою віком поза 50» стала Гелен Міррен, яка зіграла роль спраглої кохання дружини Льва Толстого у фільмі «Остання станція» («Last Station»).

Перемогу у номінації «кращий режисер» отримала Кетрин Біґелоу за фільм «Володар бурі» («The Hurt Locker»). Ця ж стрічка була висунута на Оскара у номінації «кращий фільм».

Редактор Білл Ньюкат каже:

«Володар бурі» – фільм про війну, який цього року є справді одним із найкращих. Я сподіваюся, що Біґелоу також отримає за нього Оскара, оскільки фільм справді захоплює глядача від початку до самого кінця перегляду.

«Кращою любовною історією для аудиторії старшого віку» було визнано фільм «Джулі і Джулія».

Редактор Білл Ньюкат:

«Цей фільм спонукає вас подумати: «Я сподіваюсь, що коли я стану старшим і житиму з однією людиною так довго, то буду так само щасливим. Дуже мила стрічка».

А «кращою комедією» став фільм «Як усе заплутано» («It's Complicated»).

Організатори конкурсу висловлюють сподівання, що історії про людей старшого віку не зникнуть із поля зацікавлень кінорежисерів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG