Спеціальні потреби

МВФ і ЄС переглядають пакет допомоги для Угорщини


Угорщина заявила, що їй більше не потрібна міжнародна допомога, не зважаючи на занепокоєння Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду загрозою ризику для угорської економіки. ЄС і МВФ також перевіряють ефективність використання Будапештом багатомільярдної валютної позики, отриманої для уникнення банкрутства.

Міністр фінансів Угорщини Пітер Ошко заявив, що ця поражена рецесією країна не потребує більше надходжень із міжнародних кредитів. Угорщина може «отримати фінансування із власних ринків», - додав він.

За словами посадовців, країна вжила майже 19 із 25.1 мільярдів доларів кредитів отриманих від Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу і Світового Банку.

Угорщина була першою із поміж країн-членів Євросоюзу, що звернулась з проханням про надання міжнародної допомоги для уникнення економічного краху.

Керівник делегації МВФ Джеймс Моршинг чітко зазначив, що жорсткі економічні заходи не повинні припинятись.

«Урядова заборгованість тепер становить 80 % валового внутрішнього продукту, що значно вище у порівнянні з іншими країнами, що поповнили ЄС. Приклавши додаткові зусилля у 2011 році, сума боргу упродовж 5 наступних років повинна знизитись приблизно до 65 % ВВП».

Втім із наближенням запланованих на квітень загальних виборів в Угорщині, міжнародна громадськість занепокоєна економічними перспективами в цій країні. Західні інвестори остерігають про можливість збільшення бюджетного дефіциту задля виконання виборчих обіцянок.

Центристсько-права партія «Фідеш», яка веде перед в громадських опитуваннях, обіцяє покінчити з непопулярними в Угорщині жорсткими заходами, підтримуваними МВФ.

Керівник делегації Європейської Комісії Барбара Кауфман каже, що Угорщині загрожує бюджетний ризик і вона мусить цьому зарадити.

«Ми хочемо бачити таку ж рішучість, що спостерігалась у минулому, також і в майбутньому. Ми також хочемо бути впевнені, що і в цьому році буде спрямовано зусилля для досягнення поставлених цілей щодо зменшення бюджетного дефіциту, а наступного року він повинен впасти нижче 3 %».

Зменшення дефіциту бюджету – ключова передумова для впровадження в Угорщині валюти євро наприкінці цього десятиліття.

Утім, велика економічна криза в Греції, із бюджетним дефіцитом, який торік досягнув 13 %, вказує на вразливість євро-зони.

Барбара Кауфман у розмові з кореспондентом «Голосу Америки» сказала, що клопоти, які переживає тепер Греція, не стримають Європейський Союз від впровадження валюти євро в інших країнах, таких як Угорщина, що недавно влилися в ЄС.

«Ми маємо чіткі критерії для прийняття в членство в євро-зону, що аналізуються в кожному окремому випадку. Очевидно, що тепер Угорщина ще не досягнула цих критеріїв. Утім я б не сказала, що з огляду на ситуацію в Греції, ми не допустимо до того, щоб у відповідному моменті до євро-зони не приєднувались інші країни, досягнувши поставлених критеріїв».

Економічна ситуація в Угорщині є під пильним моніторингом країн Європи. Приблизно 60 % товарів, виготовлених та змонтованих на угорських підприємствах - включно з автомобілями і мобільними телефонами - продаються на ринках країн, що користуються валютою євро.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG