Спеціальні потреби

Ресторани у США новими підходами ваблять клієнтів

Нью-Йорк славиться своїми ресторанами. У місті їх -- безліч. Знайти свого клієнта, а ще більше втримати його, завдання з нелегких. Але керівництво однієї італійської корпорації каже, що мабуть, їм це вдалося. Відкриваючи мережу ресторанів у Нью-Йорку, вони вирішили здобути лояльність, як смачними стравами, так і новим підходом до ведення бізнесу – який без применшення можна назвати безвідходним.

Меню ресторану «Дель Посто» налічує багато смачних і вишуканих страв. Єдине, чого тут немає, - розповідає директор відділу безпеки їжі ресторану Елізабет Мертц, - так це води у пляшках.

«У корпорації і ресторані ми заборонили вживання води у пляшках, але щоби дати нашим клієнтам якісну воду ми встановили систему з потрійним вугільним фільтром та ультрафіолетовим стерилізатором».

«Дель Посто», продовжує Метрц, лише один з дедалі більшої кількості ресторанів Нью-Йорка, які вирішили стати екологічно чистими за рахунок зменшення відходів.

«Ми подаємо воду у скляних графинах, так що немає відходів і проблеми утилізації пляшок. Відвідувачам це подобається».

Не відстає від нових віянь і кафе у Нью-Йоркському природничому музеї. За словами директора Юн Лі, музей, фактично повністю відмовився від використання хімікатів.

«Ми перестали вживати хімічні миючі засоби у будинку, наші серветки і папір не оброблені хлоркою, також фарба на стінах має низький вміст хімікатів».

Відвідувачі музейного кафе вітають нововведення. Особливо вони подобаються батькам, у яких маленькі діти. Як каже одна молода мама,
«У себе вдома ми сортуємо відходи, і приємно знати, що те саме роблять і харчові заклади».

Ресторани є серйозними забруднювачами довкілля. За деякими підрахунками, один лише ресторан за рік може виробляти до 45 тисяч кілограмів харчових відходів, з яких 95 відсотків можна утилізувати.

Але у складні економічні часи турбота про екологію може відійти на задній план, і зокрема, для зубожілого споживача, - говорить Роберт Ґолден з центру «Текономікс».

«Це звичайно не настільки важливо, як смак їжі, яку вам пропонують, її ціна, і якість обслуговування. Але це додаткова приємна річ, яку можна зробити для споживача».

Ґолден визнає, що так звана «зелена», або екологічно чиста тенденція продовжує зростати і заклади, які закріплять за собою таку репутацію, мають більше шансів заслужити лояльність споживача.Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG