Спеціальні потреби

Віктора Януковича вітають з перемогою на виборах


Президент Обама та керівники інших країн світу привітали Віктора Януковича, як наступного президента України. Проте прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відмовилась визнати свою поразку.

Світові лідери вітають Віктора Януковича з перемогою.

Поміж західних лідерів був і президент Барак Обама, який у четвер привітав лідера опозиції по-телефону. За повідомленням Білого Дому, американський президент назвав вибори в Україні мирним висловом політичного прагнення українських виборців до зміцнення демократії.

Офіційні результати виборів, як очікують, повинні бути відомі до середи. Підрахунок бюлетенів у другому турі голосування вказав на те, що прем’єр-міністр Юлія Тимошенко отримала майже 45.5 % голосів, тоді як за Віктора Януковича проголосувало до 49% виборців. Однак, Тимошенко відмовилась визнати свою поразку і не підкорилася закликам залишити посаду прем’єр-міністра. Її помічники кажуть, що вона оспорюватиме результати виборів у судовому порядку і не наміряна визнавати своєї поразки до винесення рішення у цій справі.

Тимошенко звинувачує прихильників Януковича у фальсифікаціях на здебільшого російськомовній території Східної України, і піддає критиці очолювану ним Партію регіонів за не підтримування у парламенті рішень щодо збільшення суми витрат на соціальні потреби.

Тимчасом Партія регіонів веде переговори про формування нової коаліції. Затяжні політичні баталії можуть поглибити економічні клопоти, якими обтяжена держава. Торік Міжнародний валютний фонд затримав видачу Україні позики на суму в 16 мільярдів доларів, з огляду на фінансову ситуацію.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав, що вибори в Україні були «вільні, справедливі і демократичні». Опитування громадської думки, проведене Інститутом Горшеніна, вказує на те, що понад 68 % українців довіряють результатам виборів.

Шість років тому Віктор Янукович виграв президентські вибори, а відтак їх пограв.. Згідно з офіційними результатами, він переміг Віктора Ющенка, але повідомлення про масові пошахрування спричинились до грандіозних протестів - «Помаранчевої революції». В результаті нових виборів, перемогу здобув Віктор Ющенко. Його партнерство з Юлією Тимошенко, колишнім союзником, припинилось із приводу суперечки стосовно президентських повноважень.

Дехто каже, що результати другого туру президентських виборів в Україні свідчать про те, що українці, мовляв, відмовились від здобутків «Помаранчевої революції». Утім інші - посилаючись на справедливі вибори, як на доказ - стверджують, що дух революції живий.

Віктор Янукович підтримує налагодження тісніших зв’язків між Україною і Росією. І Росія привітала його обрання. Однак багато оглядачів звертаються увагу на те, що президентські вибори в Україні суттєво відрізняються від обрання президентом у Росії Дмитра Медведєва два роки тому. Тоді ні в кого не було ніяких сумнівів, хто переможе.

XS
SM
MD
LG