Спеціальні потреби

Коаліційні сили посилили наступ на талібів в Афганістані


Приблизно 15 тисяч афганських, британських і американських солдатів розпочали довгоочікувану наступальну операцію проти повстанців в афганскій провінції Гільменд.

Командир афганської армії Шер Мохамед Зазай заявив, що протягом першого для операції коаліційних військ у прямих сутичках у двох районах загинуло щонайменше 20 екстремістів Талібану. Спіймано ще 11 повстанців.

Північноатлантичний союз повідомив, що в суботу під час бомбардування загинуло троє американських військовослужбовців. Проте невідомо, чи інцидент пов’язаний з поточною наступальнолю операцією.

Британські, американські та афганські війська розпочали наступ у районі міста Марджа в рамках зусиль з метою відновити контроль над одним з найбільших в країні опорних пунктів Талібану.

На прес-конференції в суботу британський генерал-майор Нік Картер заявив, що в п’ятницю коаліційні війська здійснили успішний удар на Марджу. Голова південного командування коаліційних сил заявив, що в операції застосовано 60 вертольотів.

Міністр оборони Афганістану Абдул Рагім Вардак повідомив, що опір з боку талібів був відносно невеликий, коли коаліційні війська обережно просувалися через оборонні системи повстанців, включно з мінами та іншими перешкодами.

Тимчасом офіс Гаміда Карзая оприлюднив заяву, в якій президент Афганістану закликав коаліційні війська до надзвичайної обережності, щоб уникнути жертв серед цивільних. Карзай також закликав талібів, щоб вони використали наступальну операцію як нагоду для відмови від насильства та інтегруватися у цивільне життя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG