Спеціальні потреби

Європейський Союз готовий допомогти Греції подолати кризу


Європейський Союз заявив про свою готовність допомогти Греції, що переживає кризу з приводу величезної заборгованості. Втім, після саміту в Брюсселі, європейські лідери не дали ніяких конкретних обіцянок.

Керівники 27 країн-членів Європейського Союзу пообіцяли підтримати Грецію і визначити та координувати дії для захисту і стабільності валюти євро, якою користуються 15 країн цього блоку та Афіни.

Звертаючись до репортерів у Брюсселі, постійний президент ЄС Герман Ван Рампой сказав, що Євросоюз прихильно віднісся до обіцянок грецького уряду про скорочення величезного бюджетного дефіциту. Втім, керівники Євросоюзу не запропонували Греції ніякої грошової допомоги, про що раніше загально говорилося.

Президент ЄС також не згадав про якісь конкретні дії зі сторони євро блоку. Він лише зазначив, що Афіни не просили ніякої фінансової допомоги.

Греція має клопоти з приводу великого бюджетного дефіциту, що становить майже 13 відсотків її внутрішнього валового продукту. Вона обіцяє скоротити цей показник на 3 відсотки – тобто втримувати його в зобов’язуючих для 16 країн Євросоюзу, що користуються євровалютою, межах.

Керівник Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше відкинув можливість того, що Греція оголосить дефолт, ставлячи цим під загрозу й інші країни. Він також похвально висловився про зусилля європейських держав євро блоку, задля зміцнення євровалюти.

«Я вдячний за зобов’язання і готовність держав, що користуються валютою євро, вдатись до рішучих і скоординованих дій, у разі потреби, для забезпечення фінансової стабільності у єврозоні».

Економічні негаразди, якими обтяжена Греція, лякають ринки у час коли деякі аналітики висловлюють побоювання можливістю поширення кризи на інші країни, що користуються валютою євро. Особливу тривогу це викликає в Іспанії і Португалії, які також мають клопіт з великими дефіцитами і урядовими боргами.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG