Спеціальні потреби

МВС: Мітинги кандидатів пройшли без пригод


Правоохоронні органи констатують, що масові заходи, організовані кандидатами у президенти в центрі української столиці, відбулися без надзвичайних пригод. Підстави для таких побоювань виникли через те, що штаби вирішили влаштувати в останній дозволений законом для агітації день мітинги в безпосередній близькості один від одного – на Софійському майдані та Михайлівській площі. За даними МВС, охорону порядку забезпечували близько 900 правоохоронців. В самих же акціях взяли участь до 2000 прихильників обох кандидатів.

Міністерство поки що не повідомляє про серйозні правопорушення, пов'язані із політикою. Більшість звернень громадян стосуються спроб підкупу виборців та несумлінної агітації, констатують у відомстві. Найсерйозніший інцидент стався у Києві – увечері Служба безпеки заявила про затримання в центрі столиці вихідця з Грузії, у якого виявили тротилові шашки та зброю. СБУ перевіряє, чи не планував затриманий використати вибухівку під час проведення масових заходів.

В зв'язку із цим голова СБУ Валентин Наливайченко закликав громадян до пильності: «Просимо громадян не втрачати пильність і допомагати нам. Якщо є хоч якась підозра: будь-яка покинута сумка, будь-які проводи, підозріла поведінка на майданах, де йдуть масові акції. Будь-яка підозра, будь-ласка, одразу звертайтесь до нас, або до представника правоохоронних органів, якого побачите поруч».

Про загострення політичного протистояння в країні говорить і президент Віктор Ющенко. «Ситуація з кожним днем стає менш толерантною. На жаль, вона віддаляється від європейської демократичної культури і дуже часто від людських норм етики», – сказав Віктор Ющенко під час засідання Ради нацбезпеки і оборони. Після спілкування з керівниками силових структур президент доручив внутрішнім військам та Управлінню державної охорони пильніше вартувати Центральну виборчу комісію, а також приміщення адміністративних судів. Спецслужби отримали доручення вжити додаткових заходів для захисту державних інформаційних ресурсів.

Про можливість загострення ситуації говорять і самі кандидати. Штаби обох претендентів побоюються, що у випадку поразки суперники вдадуться до спроб зірвати вибори силовими методами.

XS
SM
MD
LG