Спеціальні потреби

Обамі потрібна підтримка для економічних заходів


Президент Обама знову вирушив в дорогу, намагаючись переконати американців підтримати його економічні плани. Цим разом мета його кампанії - заохотити працедавців наймати на роботу більше людей.

Барак Обама відвідав штат Нью-Гемпшир, шукаючи підтримки в американців для свого плану стосовно зменшення рівня безробіття в країні, що тепер становить 10 відсотках. Президент сподівається, що пропоновані ним заходи сприятимуть поліпшенню ситуації з працевлаштуванням у США.

Обама каже, що гроші, повернуті великими банками американському урядові за отриману від нього свого часу допомогу потрібно використати на видачу позик малим підприємствам. Президент каже, що саме в цьому секторі створюється найбільша кількість робочих місць.

«Я вношу пропозицію: використати 30 мільярдів доларів, повернутих тепер банками з Вол-Стріту, що знову звелися на ноги, і використати цих 30 мільярдів для створення нових малих бізнесових позичкових фондів, які б забезпечили капіталом місцеві банки країни».

Президент Обама визнав раніше у своїй промові про стан держави, що викуп федеральним урядом великих фінансових установ обтяжених клопотами був дуже непопулярним заходом. Але зазначив при цьому, що це було необхідне для відвернення колапсу фінансової системи США.

Саме ця програма, в додаток до безробіття, що аж ніяк не зменшується, спричинились до падіння популярності президента поміж американців і дали можливість представникам опозиційної Республіканської партії здобути перемогу в кількох недавніх виборах в деяких штатах країни.

Звертаючись до громадян Нью-Гемпшіру, президент Обама сказав, що він поділяє їх незадоволення з приводу стійкого рівня безробіття.

«Я повинен вам чесно зізнатись, що нема такої чарівної палички, яка б змусила зникнути впродовж ночі економічні проблеми, що творились впродовж років. Деколи політики можуть легко використовувати той гнів і біль, що його відчувають люди тепер».

Президент згадав про опозицію відносно його політики зі сторони республіканців. Він закликав законодавців обох американських партій співпрацювати задля добра країни і одночасно засудив дії деяких республіканців, які готові використати все заради своїх політичних здобутків.

«Одна річ мати чесні розходження у поглядах на певні речі. В цьому нема нічого злого. Але ви не можете ухилятись від своєї відповідальності протистояння викликам перед якими опинилась країна і не можете використовувати будь-яку нагоду для своїх короткочасних політичних цілей».

Штат Нью-Гемпшір важливий тим, що там традиційно, перед кожним сезоном президентської виборчої кампанії, відбуваються попередні вибори. Цей штат для президента Обами є важливим також тому, що у листопаді відбудеться голосування у справі одного з двох місць, яке Нью-Гемпшір займає у Сенаті США.

Тимчасом, законодавці обох палат Конгресу піддають критиці запропонований президентом Обамою бюджет. Республіканці кажуть, що вирішення питання дефіциту в ньому дещо відтягується, а податки - занадто високі. Натомість демократи оспорюють запропоноване президентом скорочення деяких програм.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG