Спеціальні потреби

Опозиція оскаржує легітимність керівника МВС


Українська парламентська опозиція стверджує, що звільнений напередодні парламентом Юрій Луценко не має юридичних підстав надалі керувати Міністерством внутрішніх справ країни. Голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов розповсюдив повідомлення, що, за поданням одного з депутатів-регіоналів, Окружний адміністративний суд столиці призупинив дію рішення про призначення Луценка. Мовляв, ця ухвала матиме силу до заверешення розгляду справи.

У Партії регіонів, яка й виступила ініціатором звільнення керівника МВС, кажуть, що рішення суду вже вступило в законну дію і суди інших інстанцій не мають права його переглядати.

В той же час в уряді продовжують вважати Юрія Луценка правомочним керівником МВС. «На даний момент ні в уряді, ні в Міністерстві внутрішніх справ немає жодної ухвали жодного суду, яка б призупиняла рішення Кабінету міністрів про призначення Юрія Луценка виконувачем обов’язків міністра внутрішніх справ», – заявляє перший віце-прем'єр Олександр Турчинов. Він звинувачує Партію регіонів у поширенні неправдивої інформації.

В самому міністерстві також називають Юрія Луценка своїм легітимним керівником. Сьогодні МВС розповюдило повідомлення, де пояснюється механізм призначення Юрія Луценка першим заступником міністра внутрішніх справ та покладання на нього виконання обов’язків міністра. Юристи відомства вважають, що все відбулося відповідно до чинного законодавства. Це означає, що накази Юрія Луценка будуть обов'язковими до виконання працівниками органів внутрішніх справ.

Експерт «Лабораторії законодавчих ініціатив» Денис Ковриженко не виключає, що із формальної точки зору призначення звільненого міністра відбулося в рамках закону, хоча й називає ситуацію абсурдною. Він каже, якщо суд і ухвалював якесь рішення за поданням регіоналів, то Кабмін зможе оскаржити його. Розгляд справи, на думку Ковриженка, скоріше за все затягнеться. Тому Луценко, очевидно, продовжуватиме керувати МВС щонайменше до другого туру виборів, на що й сподіваються у блокові Юлії Тимошенко.

Опоненти з таборів Віктора Януковича і Юлії Тимошенко не дарма так запекло змагаються за контроль над МВС, кажуть оглядачі. Останніми тижнями працівники відомства опинялися в центрі конфліктів навколо поліграфкомбінату «Україна», де друкують виборчі бюлетені та виготовлення дублікату печатки Вищого адмінсуду, в якому можуть оскаржуватися результати виборів. Вірогідно, зважаючи на роль, яку правоохоронні органи можуть відігрити як у день голосування, так і під час ймовірних акцій протесту, боротьба за контроль над МВС надалі буде лише посилюватися.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG