Спеціальні потреби

Сенат затвердив Бена Бернанке головою ФРС на другий термін


Сенат США затвердив Бена Бернанке головою Федеральної резервної системи на другий чотирічний термін.

У четвер 70 сенаторів проголосувало за те щоб він далі очолював Національний банк США, а 30 - відкинули його кандидатуру. Теперішній термін урядування Бернанке вигасає у неділю.

Президент Обама заявив, що він задоволений тим, що Сенат схвалив запропоновану ним кандидатуру і похвалив «мудре і стійке керівництво» Бернанке у час найгіршого економічного спаду в країні.

Критики Бернанке вказують на те, що він мало чим допоміг щоб запобігти колапсу банків і спричиненої тим фінансової кризи у США, що впродовж минулого року поширилась по всьому світі. Вони також звинувачують його у недостатніх зусиллях для надання допомогти американському малому підприємництву та підтримки американських домовласників у такий критичний час.

Натомість прихильники Бена Бернанке наголошують, що без його проводу фінансова криза була б значно гірша.

Одним із завдань Бернанке на посаді голови ФРС є встановлення відповідних облікових ставок, на які банки орієнтуються при видачі кредитів.

Головним викликом для Бена Бернанке в найближчому часі є встановлення таких облікових ставок, що сприяли б піднесенню економіки у час одужання фінансових ринків та здійснення контролю за використанням банками спеціальної допомоги отриманої ними під час фінансової кризи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG