Спеціальні потреби

Верховна Рада звільнила главу МВС України Луценка


Український парламент проголосував за звільнення Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ. За відповідне рішення проголосував 231 депутат із фракцій Партії регіонів, КПУ, блоку Литвина та 11 представників НУНС.

Водночас вже за кілька годин Кабінет міністрів призначив Юрія Луценка виконуючим обов’язки міністра внутрішніх справ, ввівши в міністерстві посаду другого першого зама і призначивши туди Луценка.

Регіонали таке призначення різко скритикували, заявивши, що «законність замінена політичною доцільністю». Про це сказав «регіонал» Микола Джига, коментуючи заяву Тимошенко з цього приводу. Він зазначив, що Кабмін має право постановою призначати заступників міністра, але це має відбуватися за поданням міністра.

Він переконаний, що в разі ухвалення такого рішення урядом Генеральна прокуратура України має опротестувати його, а президент «має накласти вето на таке рішення і звернутися з цього приводу до Конституційного суду».

А Віктор Янукович взагалі закликав Луценка бути «мужиком, не принижувати себе і піти у відставку з посади міністра внутрішніх справ».

За його словами, «Тимошенко і Луценко маніпулюють суспільством, бажаючи зірвати президентські вибори».

Юлія Тимошенко назвала цей крок логічним, оскільки: «Він очолюватиме міністерство і запобігатиме фальсифікаціям», – наголосила Тимошенко.

У відповідь вона звинуватила Януковича у підготовці фальсифікацій. «Для нас це були очікувані дії Партії регіонів, тому що за кілька днів до цього Віктор Янукович організував захоплення держпідприємства (йдеться про поліграфкомбінат «Україна»)... Міністр внутрішніх справ не допустив захоплення державного спеціалізованого підприємства", – сказала вона.

Сам Луценко, який з’явився перед пресою, заявив: «Я точно знаю, що обидві крупні політичні сили, що зіткнуться на цих виборах, готують масові вуличні акції. Це одна з найбільших проблем, що може сколихнути країну після виборчого процесу», – сказав він.

«Якщо ж вибори будуть перетворені в хаос шляхом захоплення судових та адміністративних приміщень, підкупу виборців, вкидання бюлетенів, накручування нереальної явки 98% – все те, що ми пройшли у 2004 році, – то акції можуть бути достатньо масовими. Головне, щоб вибори відбулися без масових фальсифікацій, а суспільство прийняло їхні результати. Для цього я і обіймаю посаду виконувача обов'язків – виключно тільки для цього», – заявив Луценко.

Після відставки в Україні напередодні виборів не залишилося жодного легітимного силового міністра, оскільки міністерство оборони України вже багато місяців не має повноцінного голови.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG