Спеціальні потреби

Барак Обама: Попереду у США чимало викликів

У щорічному зверненні президента США до Конгресу та нації Барак Обама зазначив, що найгірше вже позаду, втім додав, що країна все ще перебуває у складному економічному становищі. Лідер нації закликав обидві політичні сили Конгресу об’єднати свої зусилля для вирішення проблем, перед якими опинилася країна.

Барак Обама зайняв президентський офіс в час, коли країна перебувала у глибокій рецесії, вела дві війни, рівень безробіття перевищив 10%, а бюджетний дефіцит зріс до позначки 1,4 трильйона доларів. Обама зазначив, що навіть через рік після його приходу до влади, ці проблеми залишаються актуальними: кожен десятий американець досі не може знайти роботу, ринок нерухомості залишається нестабільним, чимало бізнесів не можуть оговтатись після кризи.

Президент зазначив, що використання грошей платників податків було необхідним для порятунку національних банків та стабілізації фінансового сектора. Обама наголосив, що завдяки негайним заходам, яких вжила його адміністрація, американській економіці вдалося зберегти два мільйони робочих місць. Втім президент додав, що у 2010-му році створення нових робочих місць має бути пріоритетним питанням для американського Конгресу. Обама запропонував виділити 30 мільярдів доларів для видачі кредитів малим бізнесам.

Президент закликав Конгрес працювати над реформою фінансового сектора. Він зазначив, що лише в умовах здорового фінансового ринку бізнеси можуть отримувати кредити, розвиватися і наймати нових працівників.

Барак Обама поставив за мету збільшити у два рази експорт американської продукції за наступних п’ять років. Освоєння нових ринків збуту, на думку президента, допоможе створити американській економіці два мільйони робочих місць.

Попри те, що демократи втратили абсолютну більшість у Сенаті, Барак Обама наполягає на необхідності проведення реформи системи охорони здоров’я. Обама зазначив, що зараз країна ближче, аніж будь-коли раніше до втілення реформи, яка забезпечить доступне медичне страхування мільйонам американців, яким воно вкрай необхідне.

Підсумовуючи свою доповідь, Барак Обама зазначив, що законодавці мають подолати розбіжності між собою і виконати свої зобов’язання, аби знову відновити довіру американців.

У відповіді Республіканської партії на звернення президента Обами, губернатор штату Вирджінія Роберт Макдоннелл заявив, що федеральний уряд намагається зробити забагато, і в цьому процесі, збільшує борги Америки.

Ново-обраний губернатор сказав, що фередеральному уряду не слід підносити податки і схвалювати законодавство, які завдають шкоди пересічним американцям. Він заявив, що без реформ, надмірне зростання уряду ставить під загрозу свободу і добробут країни.

Інше за темою

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG