Спеціальні потреби

Нові тенденції загрожують демократам у Сенаті

Двоє довголітніх членів Демократичної партії у Сенаті США Кристофер Додд і Байрон Дорґан нещодавно оголосили про те, що не змагатимуться за переобрання у листопаді. Що це може означати для майбутнього демократичної більшості у Сенаті?

Для демократів це означає можливу втрату більшості у верхній палаті Конгресу, а для президента Барака Обами невиконання деяких передвиборчих обіцянок.

Сенатор Додд своє рішення так пояснив:

«В американській історії настає момент для кожного народного обранця іти у відставку і дати дорогу іншим. Сьогодні це моя черга поступитись місцем».

Виборці штату Конектікут вісім разів обирали Кристофера Додда до Сенату. Однак після 30 років служби його рейтинг значно підупав і тепер явно поступається республіканцям.

Послаблення громадської підтримки Додда викликали: скандал навколо його бізнес зв’язків зі збанкрутілим іпотечним банком Countrywide, за роботою якого він наглядав як голова сенатського банківського комітету,та його роль у порятунку фінансового сектора. Здоров’я сенатора також не у найкращому стані – торік у нього виявили рак простати.

Про рішення не балотуватися до Сенату заявив і Байрон Дорґан з Північної Дакоти. За час роботи у Сенаті він частіше голосував з республіканцями, ніж з демократами, та виступає проти імміграційної реформи. Утім Дорґан заявив, що його рішення піти на пенсію ніяк не пов’язане з його законодавчою діяльністю.
Демократи занепокоєні втратою одно-партійців і можливою втратою більшості в Сенаті.

А можливо навпаки – останнім шансом демократів зберегти більшість у Сенаті, - вважають деякі аналітики. Рішення ветеранів не змагатися за переобрання експерти також пояснюють падінням популярності президента Обами.

Досвід підказує, що партія при владі – тепер це демократи – переважно втрачає місця у Конгресі після перемоги на виборах президента. Саме так сталося коли Біл Клінтон прийшов до влади у 1994 році.

У Білому Домі намагаються не панікувати з приводу можливої зміни балансу політичних сил у Конгресі, після виборів у листопаді цього року. Говорить прес-секретар Білого дому Роберт Ґібс:

«Ніхто не може точно передбачити, що станеться через 11 місяців. Представники обох партій ідуть на пенсію у Сенаті… у Палаті представників. Нехай все йде своїм шляхом. Не треба нічого загадувати на наступні 11 місяців».

Але політичні оглядачі припускають, що президент Обама посилить тиск на Конгрес схвалити деяке законодавство. Часу у президента залишилося не так багато – 11 місяців, адже після виборів у листопаді демократична більшість у Сенаті, може стати історією.Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG