Спеціальні потреби

Більшість українців довіряє результатам першого туру


Переважна більшість громадян України (89,9%) стверджує, що ні вони самі, ні їхні знайомі не були свідками порушень виборчого процесу в першому турі президентських виборів. Такі результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, що проводилося шляхом телефонного опитування тисячі респондентів. Заявили, що були свідками порушень під час першого туру виборів – 6,8%.

Відтак, більшість українців (71%) довіряє результатам першого туру президентських виборів, які оголосила Центральна виборча комісія. Не довіряють результатам ЦВК 18,8% респондентів.

Звідси в цілому позитивний, але стриманий прогноз українців щодо наступного, другого туру виборів. Близько третини вірять, що він пройде чесно. Кожен п’ятий респондент (24,9%) вважає, що під час другого туру будуть фальсифікації, які вплинуть на результат президентських виборів, а кожен шостий опитаний (15,6%) упевнений, що фальсифікації будуть, але вони не вплинуть на результат виборів.

За даними Інституту Горшеніна, в другому турі може зрости явка виборців, зокрема телефоном 90% опитаних сказали, що підуть на вибори, і 78% вже знають, за кого віддадуть свій голос.

Поза тим кандидати в президенти постійно заявляють про сценарії фальсифікації та дестабілізації під час виборів.

Не виключають сценарії дестабілізації і експерти. Експерт корпорації «Гардарика» Сергій Дацюк вважає, що такі сценарії є дуже ймовірними. За його словами, обоє кандидатів будуть ретельно фіксувати порушення, аби мати можливість скасовувати результати виборців у суді. «Жоден з них поки що не готовий до визнання іншого переможцем», – каже експерт.

Водночас переговори між кандидатами можливі лише вже після виборів на фоні загострення ситуації в країні.

Станом на зараз і українські, і міжнародні спостерігачі не заявили про жодні суттєві фальсифікації, які могли б вплинути на результати виборів в Україні.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG