Спеціальні потреби

Політичне ‘цунамі’ у штаті Массачусетс

Найгучнішою політичною подією у Вашингтоні стала перемога республіканця на позачергових виборах у штаті Массачусетс до Сенату США. Кандидат від республіканців виграв боротьбу за місце у верхній палаті Конгресу, що його майже 50 років займав демократ Едвард Кеннеді, який помер торік. Перемога республіканця тепер надасть можливість республіканцям блокувати законопроекти, наприклад реформу охорони здоров’я, яку намагаються провести демократи разом з президентом Обамою.

Вибори у Массачусетсі вже називають історичними. Маловідомий політик, республіканець Скотт Браун, переміг у змаганні за місце у Сенаті, яке протягом близько 50 років посідав демократ Едвард Кеннеді.

Переможець виборів до Сенату Скотт Браун заявив:

«Дякую, дуже дякую за теплі вітання. Я сподіваюся, що ваші оплески будуть почуті у самому Вашингтоні».

Прихід республіканця до Сенату ставить під загрозу реформу охорони здоров’я США, яку намагається провести президент Обама, і проти якої об’єднаним фронтом виступають республіканці, включно з новим сенатором.

Скотт Браун сказав:

«…чітко стало зрозуміло під час моїх поїздок по штату, люди проти коштовної реформи медичної охорони, яку їм нав’язують».

Деякі республіканці, як наприклад екс-кандидат у президенти Міт Ромні, вважають, що вибори у Массачусетсі стали референдумом щодо політики президента Обами. Виборці це підтверджують. Вони звертають увагу, що нова медична опіка була б набагато дорожчою та що вони налякані нею.

Утім демократи кажуть, що не готові «складати зброю». Колишній кандидат у президенти від демократів Говард Дін говорить:

«Нам треба мобілізуватися. Я завжди казав, демократам бракує наполегливості. Джордж Буш протягнув би цю реформу вже давно».

Єдина можливість тепер врятувати медичну реформу у Конгресі, це переконати Палату представників схвалити сенатську версію законопроекту.

Саме на це звертає увагу спікер Палати представників Ненсі Пелосі:

«Що б не сталося у Массачусетсі, у нас буде якісна, доступна для всіх американців медична опіка, і дуже швидко».

Але якщо у реформи охорони здоров’я ще є якісь шанси, то інші законодавчі ініціативи президента Обами, зокрема щодо кліматичних змін та імміграційної реформи, шансів, практично не мають. Такої думки, між іншим, політичний оглядач Рік Клайн, який каже:

«По всій країні демократи тепер думають двічі, а той тричі, чи варто голосувати за медичну реформу чи інші ініціативи президента Обами».

Перемога Скотта Брауна у Массачусетсі підбадьорила Республіканську партію, адже її кандидата підтримали виборці, які у 2008 році голосували за демократа Обаму.

Якщо демократи не хочуть втрати ще більше місць у Сенаті – до вівторка у них була переважаюча більшість у 60 голосів – вони повинні перегрупуватися, готуючись до виборів до Конгресу у листопаді.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG