Спеціальні потреби

Янукович і Тимошенко між собою змагаються за підтримку


Віктор Янукович і Юлія Тимошенко намагаються заручитися підтримкою виборців, які в першому турі голосували за кандидатів, що вибули із подальших перегонів. Оглядачі вважають, що долю другого туру вирішать голоси колишнього голови Нацбанку Сергія Тігіпка, який посів третє місце із несподіваним результатом 13%. І діючий прем'єр, і лідер опозиції вже зустрілися з паном Тігіпком.

Юлія Тимошенко повідомила, що запропонувала колишньому банкіру, в разі її перемоги, очолити уряд. Мовляв, її передвиборча програма на 90% співпадає з передвиборчою програмою Сергія Тігіпка. «Я запропонувала Сергію Тігіпку не тільки об’єднати програми і об’єднати наше бачення розвитку України, не тільки бути йому надійним партнером в цій важкій, але вдячній роботі. Я запропонувала йому також посаду прем'єр-міністра», – заявила Тимошенко на прес-конференції.

Інший претендент на президентське крісло Віктор Янукович поки що не каже, яку саме пропозицію перспективному політику зробила його політична сила. Адже в Партії регіонів також не бракує бажаючих очолити уряд. Очевидно, лідер регіоналів сподівається, що більшість виборців Сергія Тігіпка 7 лютого голосуватимуть саме за нього.

«Я вважаю, що виборці, які голосували за Тігіпка – це наші однодумці. І в другому турі, я впевнений, вони підуть з нами», – заявив він сьогодні у Харкові.

Однак сам Тігіпко поки що не поспішає ставати на сторону когось із фаворитів перегонів. Після оприлюднення результатів першого туру він підтвердив, що не має наміру щось радити своїм виборцям, оскільки, за його словами, не почув від Януковича і Тимошенко «чітких пропозицій щодо поліпшення ситуації». «Очевидно, кандидати, що увійшли до другого туру, і надалі продовжать використовувати тактику порожніх обіцянок. Нехай обоє обіцяють золоті гори – я нікому не збираюся підігравати», – каже Тігіпко. В той же час він заявив, що розглядатиме запропоновані йому пропозиції про співпрацю вже після другого туру голосування.

Не поспішають поки що підтримувати когось із претендентів й інші колишні учасники перегонів. Арсеній Яценюк заявив, що не бачить можливостей для співпраці ні з Януковичем, ні з Тимошенко:

«Я заявив свою принципову позицію ще в ніч виборів: ті мільйони українців, які голосували за Яценюка, – голосували за зміни, за нову Україну, за інших політиків. Тому моя принципова позиція залишилася незмінною. Перше: я обов’язково піду на вибори. Друге: я обов’язково проголосую в графі «Не підтримую жодного кандидата», оскільки я і вся моя політична сила боролися саме з Тимошенко і Януковичем, з тим політичним режимом, який повинен бути зміщений в Україні».

Тим часом соціологи підрахували, що більшість прихильників Арсенія Яценюка, Віктора Ющенка, Володимира Литвина, Анатолія Гриценка і Олега Тягнибока схиляються до підтримки Юлії Тимошенко. Її опоненту ймовірно дістанеться переважна кількість голосів Петра Симоненка. Прихильники Сергія Тігіпка розподіляться з незначною перевагою на користь Віктора Януковича. Такі дані отримані в день проведення першого туру виборів оприлюднив Інститут соціальних досліджень імені Яременка. За три тижні до голосування соціологи віддають незначну перевагу лідеру Партії регіонів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG