Спеціальні потреби

Клінтон і Буш створили фонд допомоги жертвам землетрусу

У понеділок до Гаїті вирушив колишній президент Сполучених Штатів Біл Клінтон. Він разом з іншим колишнім президентом Джорджем Бушем очолив гуманітарну місію США в цій країні.

Тим часом президент Сполучених Штатів Барак Обама зазначив, що відбудова Гаїті триватиме не дні чи тижні, а місяці і роки. Президент віддав належне своїм попередникам, які створили фонд допомоги потерпілим від землетрусу на Гаїті і контролюватимуть використання зібраних коштів:

«Президенти Буш і Клінтон допоможуть американцям у їхніх зусиллях, тому що реакція на катастрофу має бути справою кожного з нас. Ці жахливі спустошливі сцени нагадують нам не лише про нашу гуманність, але й про спільну відповідальність».

Президент зазначив, що спільна робота республіканця Буша і демократа Клінтона свідчить про об’єднання зусиль американців. Для Біла Клінтона – це особливе доручення, оскільки він є спеціальним посланцем ООН на Гаїті. У 1994-му році Клінтон надіслав у цю країну війська аби повернути до влади демократично обраного президента Арістіда, усунутого з посади шляхом військового перевороту. Клінтон висловив надію, що з допомогою США, гаїтянам вдасться відбудувати свою країну.

Як і багато інших організацій, які збирають допомогу для Гаїті, Фонд Буша і Клінтона використовує новітні технології. Мінімальну пожертву у п’ять доларів кожен може зробити із свого мобільного телефону за лічені хвилини. Станом на понеділок, американці пожертвували лише за допомогою мобілок 16 мільйонів доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG