Спеціальні потреби

На Гаїті почала надходити міжнародна допомога


У пізніх годинах у середу у головному аеропорту гаїтянської столиці Порт-о-Пренс почали приземлюватися перші літаки з міжнародною допомогою. За повідомленнями очевидців прибули рятувальні команди та гуманітарні припаси зі США, Бразилії, Ісландії та інших країн. Втім травмовані гаїтяни ночували просто неба на вулицях столиці, побоюючись повторних поштовхів землі.

Наразі невідомо скільки саме людей загинуло, але існують побоювання, що це десятки тисяч. Чимало людей засипані під уламками обвалених будівель. Підтверджено загибель 16 працівників місії ООН на Гаїті. Доля щонайменше 150 далі невідома.
Землетрус, силою сім балів за шкалою Ріхтера, з епіцентром в 16-и кілометрах від столиці Порт-о-Пренс, стався у вівторок близько п’ятої години вечора.

Це – найпотужніший землетрус у регіоні за останні двісті років. Поштовхи, за словами очевидців, тривали всього тридцять п’ять секунд, але це перетворило майже усе місто на руїни. Погано збудовані будинки не встояли, поховавши під собою тих, хто не встиг врятуватися. За оцінками Червоного Хреста, землетрус зачепив близько трьох мільйонів гаїтянців, або кожного третього мешканця цієї країни. Зруйнований президентський палац, приміщення ООН, готелі, школи, лікарні. Повторні поштовхи тривали до наступного ранку.

Родичі тих, хто зараз перебуває на Гаїті, не можуть довідатися про долю своїх близьких - лінії зв‘язку перервані.

Чимало американців гаїтянського походження зібралися в церкві у місті Сан-Дієго, аби молитися разом та дивитися новини з Гаїті.

Менеджер радіостанції, яка мовить для гаїтянської громади в Нью-Йорку Ріко Дюпей, у відчаї:
«Ми не можемо додзвонитися до наших репортерів, наших партнерських радіостанцій. Інтернет не працює.

Не набагато більше інформації про ситуацію в Гаїті має і посол цієї країни в США Реймонд Джозеф, про що він розповів в інтерв’ю Голосу Америки:

«Те, що я знаю, так це те, що столиця Порт-о-Пренс зруйнована. Навіть президентський палац, побудований зі стійких матеріалів, в руїнах. Якщо палац не витримав, то уявить, що сталося з маленькими халупами, де живуть люди. Це – величезна катастрофа».

До країни вже почали прибувати бригади рятувальників зі США.

Посол Джозеф з’ясував, яку саме потрібно допомогу:

«Гаїті потрібні польові шпиталі. Можливо, розміщені на кораблях біля берегів Гаїті так само, як ООН нам допомагав у 2008-му році. Таке велике судно, до якого можна доставляти постраждалих з острова на вертольотах. Я вже про це говорив з Державним департаментом і сподіваюся, що це судно вже незабаром прибуде. Також Гаїті потребує рятувальників».

Президент Обама пообіцяв, що Сполучені Штати нададуть Гаїті масштабну допомогу:

«Я хочу висловити наше співчуття гаїтянському народу від американського народу з приводу жахливого землетрусу. Ми тільки зараз починаємо дізнаватися про розмір катастрофи. Але повідомлення та фотографії, які ми бачимо, - зруйновані лікарні, будинки, жінки та чоловіки, які несуть своїх постраждалих сусідів на руках,- ріжуть серце. Гаїті добре знає важкі часи та страждання. Але ця трагедія виглядає особливо жорстокою та перебуває поза людською уявою. Я наказав моїй адміністрації відповісти швидкими, координованими та ефективними зусиллями, аби врятувати життя. Мешканці Гаїті матимуть повну підтримку Сполучених Штатів у надзвичайних зусиллях врятувати тих, хто опинився під уламками будинків, та надати гуманітарну допомогу, їжу, воду та медикаменти».

Допомога, як зазначила державний секретар Гілларі Клінтон, надаватиметься спільними зусиллями Агентства США з міжнародного розвитку, Державним департаментом та Міністерством оборони спільно з гаїтянськими партнерами:

«Сполучені Штати пропонують Гаїті нашу повну допомогу, як також і іншим країнам в регіоні. Ми надамо як цивільну, так і військову допомогу, а також гуманітарну допомогу».

У Лос-Анджелесі рятувальні бригади, які спеціалізуються на подоланні наслідків землетрусу, готують своє обладнання. У Форт-Маєрсі у Флориді пілот-доброволець з організації «Надія для Гаїті» готується доставляти до країні медичний персонал.

Важко уявити іншу країну, гірше підготовлену до землетрусу такого масштабу, ніж Гаїті. Це – найбідніша країна в Західній півкулі. У дві тисячі восьмому році будинки та інфраструктура цієї країни були зруйновані у результаті ураганів та паводків. Побудовані з дешевих матеріалів нові будинки не мали жодного шансу проти природного лиха.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG