Спеціальні потреби

БЮТ звинувачує Януковича у намірі фальсифікувати вибори


В Україні розгорається скандал, пов'язаний з відмовою великій кількості громадян Грузії у праві спостерігати за президентськими виборами в Україні. Блок Юлії Тимошенко виступив з різкими звинуваченнями на адресу своїх опонентів з Партії регіонів. БЮТ вважає, що саме ця політична сила через своїх представників у Центральній виборчій комісії позбавила двох тисяч представників кавказької країни можливості бути офіційними міжнародними спостерігачами. Сама Юлія Тимошенко переконана, що це свідчить про намір нинішьої опозиції фальсифікувати результати президентських виборів:

«Саме тому, що пан Янукович хоче приховати фальсифікації, які він готує, його частина ЦВК не проголосувала за надання права бути міжнародними спостерігачами двом тисячам спостерігачів з інших країн. Ось це ганьба і це приниження країни», – сказала прем'єр-міністр. Її політична сила вже звернулася до президента, спікера ВР і до судових інстанцій, щоб ті втрутилися у ситуацію. Так само БЮТ апелює до міжнародних організацій.

В ЦВК поки що продовжують наполягати на правомірності рішення. Відмову там пояснюють неналежним оформленням документів. Проте це заперечує голова парламентського комітету із закордонних справ Олег Білорус із БЮТ.

«Всі документи грузинської делегації були передані до ЦВК вчасно і вчасно підготовлені апаратом ЦВК до засідання. Таким чином, юридичної проблеми не було – деякі формальні запитання викликали лише 11 анкет», – заявив політик.

У Партії регіонів назвали заяви своїх опонентів тиском на ЦВК. Народний депутат, Юрій Мірошниченко виправдав рішення Центрвиборчкому:

«Намагання тиснути на ЦВК, намагання запропонувати всупереч закону «Про вибори президента України» певну кількість спостерігачів, які будуть представляти якусь організацію або якусь державу, є неприпустимими. Адже тоді вони будуть діяти в нерівних умовах з іншими спостерігачами», – сказав політик. Регіонали також звертають увагу, що більшість із претендентів не має необхідного досвіду і вказують на низький освітній рівень кандидатів. Втім, Мірошниченко не виключив, що найближчим часом ЦВК може переглянути своє рішення і зареєструє запропонованих грузинською стороною спостерігачів.

Грузинські офіційні особи поки що утримуються від оцінок ситуації, однак кажуть, що чекають від Києва офіційних пояснень. Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе зізнався, що рішення ЦВК викликало у нього велике здивування. Він нагадав, що на попередніх виборах до Києва зголосилося приїхати майже 500 грузинських громадян. Цього разу – учетверо більше. Майже 1000 спостерігачів Грузія хотіла направити на Донеччину.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG