Спеціальні потреби

FT: Росіяни купують українські металургійні активи


Одна з найбільших українських металургійних компаній Індустріальний союз Донбасу (ІСД) може перейти під контроль російського бізнесу. Про це повідомляє впливове британське ділове видання The Financial Times. За його даними, російські підприємці ведуть переговори про придбання контрольного пакету акцій компанії, яка володіє виробничими потужностями в Україні, Польщі та Угорщині.

ІСД входить до тридцятки найбільших виробників сталі в світі, щороку виплавляючи близько 10 мільйонів тонн сталі. На її заводах працює 60 тисяч людей. Вона також відома своїми значними інвестиціями в модернізацію виробництва, на які компанія залучила багатомільярдні кредити. Саме великі боргові зобов'язання й називають основною причиною ймовірного продажу української металургійної компанії. За даними FT, нинішнім власникам ІСД, серед яких називають Сергія Таруту і Віталія Гайдука, не вдалося домовитися про реструктуризацію боргів на фоні значного падіння попиту на продукцію на світових ринках і скорочення виробництва.

FT не вдалося достеменно з'ясувати, хто саме отримає контроль над ІСД. Видання припускає, що новими власниками української компанії можуть стати структури близькі до російських бізнесменів Романа Абрамовича або Алішера Усманова, які мають інтереси в металургійному бізнесі і мають зацікавленість в українських та східноєвропейських активах ІСД.

За оцінками видання, нові власники заплатять за контроль над ІСД два мільярди доларів і отримають 50% плюс одну акцію підприємства. Договір може бути підписаний до кінця місяця. Начебто фінансуватиме угоду російський державний Внешекономбанк. Цей факт може мати й політичні наслідки, прогнозує FT. Адже напередодні президентських виборів дасть поштовх для активізації дискусій про посилення впливу Російської Федерації на політичні і економічні процеси в Україні.

Аналітики зазначають, що світова фінансова криза значно вплинула на можливу ціну українських активів. Вони нагадують, що два роки тому, коли нинішні власники вели переговори про злиття із російською компанією, ІСД оцінювали у 6-7 мільярдів доларів.

XS
SM
MD
LG