Спеціальні потреби

Водії у США захищають себе  власними алкометрами

У період будь-яких свят, а тим більше різдвяних і новорічних, на автошляхах зазвичай збільшується кількість водіїв, які сідають за кермо на підпитку. Втім, з огляду на посилені рейди Державтоінспекції на дорогах США, чимало американських водіїв почали купувати собі спеціальні пристрої, якими самостійно вимірюють рівень алкоголю в крові.

Подібні розмови вже стають звичними для відвідувачів барів у США:

«Друже, у мене нуль вісім. Я ще маю право сісти за руль».

І алкометр передають по колу щоби визначити, хто у компанії є найменш випившим. Пристрій, який колись використовували лише поліцейські, тепер можна придбати ледь не усюди. Це сьогодні не новинка, а необхідність для людей, які турбуються, щоб їх не затримали за кермом у стані сп‘яніння.

Але наскільки вона надійна? Для цього варто порівняти роботу звичайного дешевого вимірювача за 15 доларів і більш якісного – за 50, який був схвалений для використання Міністерством транспорту США.

Дешевий алкометр показує, що чоловік, після двох келихів пива, має максимально допустиму для водіння норму алкоголю в крові – нуль вісім. Але дорожчий алкометр показує лише – нуль п’ять.

Компанія Чарльза Лі виробляє алкометри, схвалені Міністерством транспорту. Але він каже, що на сьогодні не існує стовідсотково точного алкотестера:

«Чим дешевший алкометр тим більша імовірність помилки».

Як би там не було, а тести на наявність алкоголю в крові будуть дуже популярними у цей святковий сезон. Втім, вони є лише однією з багатьох технік, до яких вдаються поліцейські визначаючи ступінь сп’яніння водія.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG