Спеціальні потреби

Спроба теракту викликала нові побоювання щодо намірів Аль-Кайди


Аеропорти усього світу посилюють заходи безпеки на літаках, що летять до Сполучених Штатів після спроби теракту вчиненого нігерійцем, який визнає про свої зв’язки з Аль-Кайдою. Умар Фарук Абдулмуталлаб намагався підірвати бомбу в літаку, що направлявся із Амстердама до американського міста Детройт.

Пасажири, які летіли на Різдво цим літаком, розповідають, що вони почули голосний уривчастий звук і побачили дим, коли 23-річний Умар Фарук Абдулмуталлаб здійснив невдалу спробу детонувати вибуховий пристрій перед зниженням літака на посадку. Його негайно знешкодили пасажири і команда літака.

Американські органи влади закликали авіалінії посилити заходи безпеки на всіх авіарейсах у напрямку до США. Нігерія також видала наказ про розслідування цього інциденту.

Згідно з повідомленнями, Абдулмуталлаб намагався підпалити причеплену тасьмою до ноги суміш порошку і рідини. Конгресмен Пітер Кінґ, член Комітету внутрішньої безпеки Палати представників США, каже, що такий тип вибухівки застосовано вперше.

Абдулмуталлаб, як сказав цей посадовець, мав зв’язки з Аль-Кайдою, а конгресмен Піт Холстер вважає, що він пов’язаний з радикальним ісламістським угрупованням в Ємені.

Представники правоохоронних органів повідомили, що абдулмуталлаб навчався інженерії у Британському університеті і отримав вибуховий пристрій в Ємені. Він дістав опік ноги третього ступеня під час спроби детонувати вибуховий пристрій.

На боту літака авіакомпанії Norwest Airlines, який щасливо приземлився у Детройті, було 278 пасажирів.

Речник Білого Дому Біл Бартон повідомив, що президент Барак Обама «дав інструкції посилити всі заходи безпеки пов’язані з авіа подорожуванням».

Згідно з офіційними даними, зловмисник почав свою подорож у Нігерії і хоч його ім’я числилось у базі даних американських розвідувальних служб, воно не було в урядовому списку США про заборону подорожування літаком.

Базована у США організація ІнтелЦентер, яка здійснює моніторинг тероризму і співпрацює з американським урядом, вказує на можливість додаткових спроб терактів впродовж кількох наступних днів.

XS
SM
MD
LG