Спеціальні потреби

НБУ: Ситуація на фінансовому ринку України стабільна


Керівництво Національного банку України вбачає ознаки стабільності на фінансовому ринку країни. Про це заявляє керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький. За його даними, з початку грудня НБУ перестав витрачати валюту із резервів на підтримку гривні і викупив у банків майже півмільярда доларів. Литвицький прогнозує, що Нацбанк і надалі викуповуватиме надлишки валюти на ринку.

Оглядачі дискутують, чи не вплине на стабільність українського фінансового ринку відмова Міжнародного валютного фонду надати Києву черговий транш багатомільярдного кредиту. Про це рішення Фонду повідомив керівник Міністрества фінансів країни Ігор Уманський після переговорів у Вашингтоні. Урядовці кажуть, що причиною припинення співпраці стала нездатність української влади ухвалити реалістичний державний бюджет. Уманський прогнозує відновлення переговорів з МВФ вже після різдвяних канікул. Тоді ж Фонд може повернутися до розгляду питання про відновлення кредитування України.

В НБУ переконують, що зможуть і надалі забезпечити стабільність національної грошової одиниці навіть без чергового траншу кредиту МВФ. Мовляв, золотовалютні резерви Нацбанку, які нині складають 26 мільярдів доларів, дозволяють із впевненістю про це говорити. У той же час в Національному банку висловлюють надію, що співпраця із Міжанародним валютним фондом не перериватиметься надовго.

Про необхідність відновлення співпраці з МВФ нині заявляють навіть в опозиційній Партії регіонів, в якій до цього часу досить критично характеризували співпрацю Києва з цією міжнародною організацією. Впливовий депутат від цієї політичної сили Ірина Акімова підтримала нормалізацію стосунків України з Фондом задля отримання четвертого траншу кредиту. Регіонали вважають доцільним отримання кредиту вже після завершення виборчої кампанії. Продовження співпраці із МВФ називають запорукою повернення довіри до України міжнародних інвесторів.

У той же час із критикою політики закордонних запозичень виступив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник. Економіст вважає шкідливим фінансування дефіциту держбюджету за рахунок залучення кредитів. Мовляв, на обслуговування позичок, тобто сплату відсотків, витрачається все більше бюджетних грошей. Натомість Пинзеник закликає до скорочення державних витрат.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG